Arapaho napisał(a):

PIS przy podziale na mniejsze partie prawicowe SP,PR,KNP- nie ma szans mieć więcej niż 32-33%, nawet jeśli KNP dostanie 5-6% mają 38-39%. Po drugiej stronie będzie PO załóżmy 26-28%, PSL-5-6%,SLD-10-12%. Bilans jest prosty.
|
No więc tu sytuacja może się różnić troszkę. Zakładamy Twoje prognozy czyli PIS-33% PO-26% SLD-12% a KNP 8%. Jak słusznie zauważyłeś inne partie nie koniecznie muszą wejść do sejmu. W przypadku gdyby tylko te cztery partie dostały się do sejmu przy tych założeniach (KNP-8% i PIS-33%) koalicja taka ma 238 głosów jest większość. Warunkiem jest tylko to by PSL nie wszedł do Sejmu i KNP dostało około 7-8% + zwycięstwo PISu ok 33%. Zwróć uwagę jak liczone są miejsca w naszym sejmie. Jeżeli zechcesz wrzucę drobną symulację w excelu.