Wyświetl pojedynczy post
Kroq
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: OLKUSZ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#598
Stary 05.05.2014, 13:01
Arapaho napisał(a):Wyświetl post
Bo yarow ukraińcy to jeszcze większe kiepy niż polski rząd. Wymyślili sobie 100 lat temu że są oddzielnym narodem po czym wycięli stosunkowo najbardziej im przychylnych Polaków, a teraz czekają aż ktoś ich za darmo i za ładne oczy będzie ratował- nawet nie sugerując że mają dobrą wolę pojednania z Polską. Coraz mniej mi ich żal.
Tak Polska , jak i Ukraina czy Bialoruś nie są w stanie w ich/naszej sytuacji geopolitycznej same istnieć w perspektywie wieloletniej nie mając "nadzorcy" w postaci Niemiec lub Rosji. Razem tworzyłyby potęge co najmniej europejską- osobno są krajami przystawkami - za dużymi dla małych , za małymi dla dużych które jak sie nie podporządkują są ością w gardle- niczym więcej
Ot mądrze napisane. Tylko perspektywa Rzeczpospolitej Trojga Narodów Polsko Białorusko Ukraińskiej (w granicy wschodniej przedrozbiorowej) jest realną szansa na wyjście z objęć Moskwy i Berlina.
Odpowiedz cytując