Wyświetl pojedynczy post
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26470
Stary 25.04.2014, 21:38
Arapaho napisał(a):Wyświetl post
Nie no jasne - znieśmy PIT,CIT i ZUS, nie wprowadzamy na nic akcyzy i nie obciążajmy banków.Bajki dla dzieciaków.
Ale oczywiście - zapewnijmy przynajmniej cześci ludziom emerytury i renty ( choćby dla tych którzy już od lat odkładali - nie pisz o tym że każdy sobie odloży - powiedz to ludziom mającym 45-50-60 lat ), oczywiście posiadajmy silną armię z wysokimi technologiami , miejmy dużo autostrad i dróg szybkiego ruchu, wspaniale mosty, oczywiście skuteczna słuzbę zdrowia ( kto sfinansuje opiekę nad dzięćmi, niepełnosprawnymi, osobami starszymi- oczywiście zostawicie ich żeby zdychali- bo mlody to sobie odłoży) , słuzby ratownicze (kto zaplaci za akcje ratowania i leczenia ludzi po wypadkach nie z ich winy...), skuteczną i dobrze wyposażoną policję, wyremontowane zabytki , także na Kresach.
I wszystko to z niczego. Puknijcie się zwolennicy JKM w czoło bo nie bierzecie pod uwagę setek różnych przypadków i potrzeb . Co innego obniżać pewne podatki , co innego uszczelniać system, obiżyc ZUS czy obniżać zatrudnienie w urzędach ale bez przesady pisac brednie o likwidacji podatków i nie narażanie w większośc zachodonich banków (jest taka konkurencja że nie będzie tak że wszystkie podniosa opłaty) .
Wiecie że kiedyś nie było podatków w Polsce? Bylo tak. I wtedy nasza armia składała się z pospolitego ruszenia i zaprzepaściliśmy szanse bycia mocarstwem europejskim bo ci którzy mieli kasę z podatków (Rosja,Szwecja,Prusy) skopali nam tyłki. U nas było uwaga :LIBERUM i brak podatków, lokalni watażkowie mieli większe armie niż król i skończyło sie tragicznie.
Jeszcze raz mówie : nie brak podatków - tylko ich obniżenie (głównie ZUS i VAT bo inne to nie problem jak jest dochód) i sensowne ich inwestowanie przy jednoczesnych reformach urzędów (likwidacje części), służby zdrowia (częsciowe opłatności w zamian za obniżenie np.ZUS) jest sensowna drogą.
Arapaho, a czy te drogi i mosty nie mogą budować prywatne firmy? Podaj mi jeden przykład czemu wszystko musi być państwowe?
Oczywiście nie można znieść wszystkich podatków... tą armię, policję, uczelnie trzeba utrzymać. Ale szpitale czy drogi mogą być prywatne co już dziś funkcjonuje (placówki medyczne prywatne o wiele wydajniej niż państwowe tak samo poczta, linie lotnicze etc. etc.) a ludzie mogą odkładać na emeryturę w avivie PZU lub innych prywatnych firmach ubezpieczeniowych, gdzie faktycznie odkładają na swoje konto a nie zasilają budżet i w życiu tego nie dostaną co tam włożą...
Co do pogrubionego... chyba trochę musisz historii się pouczyć
P.s Likwidując CIT polska staje się rajem podatkowym. Wiesz co to oznacza dla zachodnich firm, zwłaszcza francuskich i dla polskich pracowników?
Ostatnio edytowane przez palikot : 25.04.2014 o godz. 21:45.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰