Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26454
Stary 25.04.2014, 13:14
Kroq napisał(a):Wyświetl post
To przestańmy obciążać wszystkich przedsiębiorców na terenie Polski. Znieśmy CIT i PIT wogóle. To jest zrównanie szans. A promowanie zachodnich koncernów to wtrącanie się w gospodarkę tak samo jak obciązanie ich dodatkowymi kosztami - tego nigdy nie zaakceptuję.
Nie no jasne - znieśmy PIT,CIT i ZUS, nie wprowadzamy na nic akcyzy i nie obciążajmy banków.Bajki dla dzieciaków.
Ale oczywiście - zapewnijmy przynajmniej cześci ludziom emerytury i renty ( choćby dla tych którzy już od lat odkładali - nie pisz o tym że każdy sobie odloży - powiedz to ludziom mającym 45-50-60 lat ), oczywiście posiadajmy silną armię z wysokimi technologiami , miejmy dużo autostrad i dróg szybkiego ruchu, wspaniale mosty, oczywiście skuteczna słuzbę zdrowia ( kto sfinansuje opiekę nad dzięćmi, niepełnosprawnymi, osobami starszymi- oczywiście zostawicie ich żeby zdychali- bo mlody to sobie odłoży) , słuzby ratownicze (kto zaplaci za akcje ratowania i leczenia ludzi po wypadkach nie z ich winy...), skuteczną i dobrze wyposażoną policję, wyremontowane zabytki , także na Kresach.
I wszystko to z niczego. Puknijcie się zwolennicy JKM w czoło bo nie bierzecie pod uwagę setek różnych przypadków i potrzeb . Co innego obniżać pewne podatki , co innego uszczelniać system, obiżyc ZUS czy obniżać zatrudnienie w urzędach ale bez przesady pisac brednie o likwidacji podatków i nie narażanie w większośc zachodonich banków (jest taka konkurencja że nie będzie tak że wszystkie podniosa opłaty) .
Wiecie że kiedyś nie było podatków w Polsce? Bylo tak. I wtedy nasza armia składała się z pospolitego ruszenia i zaprzepaściliśmy szanse bycia mocarstwem europejskim bo ci którzy mieli kasę z podatków (Rosja,Szwecja,Prusy) skopali nam tyłki. U nas było uwaga :LIBERUM i brak podatków, lokalni watażkowie mieli większe armie niż król i skończyło sie tragicznie.
Jeszcze raz mówie : nie brak podatków - tylko ich obniżenie (głównie ZUS i VAT bo inne to nie problem jak jest dochód) i sensowne ich inwestowanie przy jednoczesnych reformach urzędów (likwidacje części), służby zdrowia (częsciowe opłatności w zamian za obniżenie np.ZUS) jest sensowna drogą.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej