Wyświetl pojedynczy post
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16043
Stary 18.04.2014, 15:53
Kurz napisał(a):Wyświetl post
O czym my tu gadamy. Młodzi zdolni piłkarze jeszcze w czasach Wojtka Kowalczyka w wieku 18-19 lat byli podstawowymi zawodnikami swoich ekstraklasowych klubów. Dzisiaj takich prawie nie produkujemy.
początek lat 70-tych to był w Polsce Ludowej bum demograficzny więc i było z czego wybierac później talenty a od kilku lat mamy minimalny przyrost naturalny (jeden z najniższych w świecie).Pokolenie Kowalczyka grało w finale IO w Barcelonie w 1992 roku.W drużynie z Kowalczykiem grali m.in. P.Świerczewski,Juskowiak, Koźmiński,Wałdoch,Brzęczek czy Jałocha. Dziś nawet nie widze jednego zblizonego do nich poziomem młodziezowca niestety.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 18.04.2014 o godz. 15:58.
Odpowiedz cytując