Kurz napisał(a):

|
O czym my tu gadamy. Młodzi zdolni piłkarze jeszcze w czasach Wojtka Kowalczyka w wieku 18-19 lat byli podstawowymi zawodnikami swoich ekstraklasowych klubów. Dzisiaj takich prawie nie produkujemy.
|
początek lat 70-tych to był w Polsce Ludowej bum demograficzny więc i było z czego wybierac później talenty a od kilku lat mamy minimalny przyrost naturalny (jeden z najniższych w świecie).Pokolenie Kowalczyka grało w finale IO w Barcelonie w 1992 roku.W drużynie z Kowalczykiem grali m.in. P.Świerczewski,Juskowiak, Koźmiński,Wałdoch,Brzęczek czy Jałocha. Dziś nawet nie widze jednego zblizonego do nich poziomem młodziezowca niestety.