Wyświetl pojedynczy post
JacobCFC
Senior Member
 
Od: 09.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16032
Stary 17.04.2014, 21:52
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Prawda nie jest taka, że mamy szukać młodych chłopaków, najlepiej Polaków. Mamy szukać młodych, utalentowanych Polaków. Przypomnę tylko, że młody Polak nie równa się dobry piłkarz. Nasi młodzi zawodnicy, o których upominają się kibice są albo słabi albo niezidentyfikowani. Na razie nie ma dowodów, ze cokolwiek potrafią i będą potrafili.

Od razu powinniśmy uciąć ten temat, bo to mrzonki. Większość młodych utalentowanych Polaków w obecnej sytuacji tu nie przyjdzie. Są poza naszym zasięgiem. Nie bez powodu w reprezentacji do lat 21 mamy tylko Chrapka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Repreze...w_piłce_nożnej

Skoro więc sobie ich sami nie wychowujemy, oczywiście na jakimś ponadprzeciętnym poziomie (chodzi o poziom krajowy), jesteśmy skazani na piłkarzy za frytki z importu.
A przykład Błaszczykowskiego Ci coś mówi (inna sprawa, że gdyby nie Brzęczek to Kuba by u nas nie zadebiutował). To jednak jest przykład, że wystarczy trochę pojeździć po niższych ligach i pooglądać, tylko trzeba chcieć. Ale jak my mamy scouting w postaci Kapki i Żurawskiego (on wgl jeszcze piastuje ten "urząd"?) to o czym my marzymy.
Odpowiedz cytując