http://gazownictwo.wnp.pl/san-leon-r...428_1_0_0.html
Wreszcie jakiś pozytyw w sprawie łupków. Ciekawe ile jeszcze poczekamy na przyjęcie ustawy regulującej wydobycie.
Cytat:
Spółka San Leon, która prowadzi poszukiwania gazu łupkowego na Pomorzu, rezygnuje z inwestycji w Turcji na rzecz zintensyfikowania poszukiwań surowca w Polsce - podała w poniedziałek w komunikacie.
Zdaniem części ekspertów, o sukcesie lub porażce gazu łupkowego w Polsce zadecyduje najbliższe pół roku. (...) W opinii Pawła Poprawy z Instytutu Studiów Energetycznych, jednym z kluczowych odwiertów jest właśnie ten prowadzony przez San Leon Energy. W styczniu spółka ogłosiła pomyślne zakończenie wstępnych testów w pionowym odwiercie Lewino na koncesji Gdańsk W. Firma prowadzi aktualnie prace nad odwiertem poziomym.
|