raindog napisał(a):

Ponawiam pytanie:
Jest tu może na forum ktoś studiujący na AWF? Jak to jest z przetrenowaniem? Czy może ono zaprocentować w przyszłości, czy jest to po prostu stracony czas?
|
Mam znajomego po AWF-ie, trener, jeszcze aktywny zawodnik jednej z niższych lig. Wielokrotnie podejmowaliśmy temat i w sumie nie ma się nad czym rozwodzić. Ciężkie treningi zaprocentują i owszem, jednak musiałyby to być nie runda, dwie a kilka sezonów. I co najważniejsze - obciążenia treningowe muszą być dobierane indywidualnie w zależności od predyspozycji zawodnika. W skrócie - w naszych realiach nieosiągalne. Po pierwsze - niezbyt często trenerzy utrzymują swoją posadę kilka sezonów. Po drugie - nawet gdyby taki Smuda utrzymał się więcej niż jeden sezon to nie prowadzi on zajęć zindywidualizowanych... jeden zawodnik zrobi postęp, inny zaliczy regres i to znaczny.