Kocur napisał(a):

|
Tak jeszcze w temacie dogonienia UE w ciągu 7 lat ...
|
Czyż nie pisałem o tym ze dwie strony wcześniej, że jeśli chodzi o PKB perc capita to nie dogonimy średniej unijnej skoro jeśli biorąc pod uwagę ten współczynnik odstajemy od wielu państw Europy Środkowo-Wschodniej?
Mamy szansę dogonić pod względem zarobków, płacy minimalnej i innych wskaźników pokazujących rozwój państwa typu HDI, ale nie pod względem wskaźników per capita.
Zresztą znowu zacytuję sam siebie.
emj10 napisał(a):

|
Perspektywa roku 2020 raczej daje nam szanse na realne stanie się średniakiem unijnym, ale jeszcze nie na solidnych fundamentach. Na pewno możemy dogonić średniaków UE pod względem wskaźników ekonomicznych oraz pensji minimalnej, średniej oraz mediany płac. Wskaźniki typu per capita, czy to jeśli chodzi o GDP, czy inne raczej pozostaną na naszą niekorzyść.
|