Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26287
Stary 08.04.2014, 14:50
Wyjątkowo w tym przypadku zgadzam się z Tomaszewskim.

Cytat:
Jan Tomaszewski: oczekuję, że pan Janowicz przeprosi Polaków albo zmieni obywatelstwo

W spra.wie emo.cjo.nal.ne.go wy.stą.pie.nia Je.rze.go Ja.no.wi.cza do ta.bli.cy zo.stał wy.wo.ła.ny także Jan To.ma.szew.ski. - Przy.się.gam, że nie spo.tka.łem się z taką re.ak.cję ze stro.ny re.pre.zen.tan.ta Pol.ski, który po prze.gra.nej ob.wi.nia wszyst.kich do.oko.ła, zrzu.ca winę na kraj... Skan.dal to słabe okre.śle.nie - nie prze.bie.rał w sło.wach pod.czas roz.mo.wy z "Super Expres.sem" były bram.karz re.pre.zen.ta.cji Pol.ski, a obec.nie poseł Prawa i Spra.wie.dli.wo.ści.


Podczas swojego przemówienia Janowicz narzeka, że sportowcy muszą trenować w szopach. - Nie rozumiem, gdy mówi o trenowaniu w szopie. Za moich czasów trenowało się na betonach i klepiskach - oznajmił bramkarz trzeciej drużyny świata z 1974 roku.

Poseł PiS widzi tylko dwa wyjścia z zaistniałej sytuacji. - Oczekuję, że pan Janowicz przeprosi Polaków, a jeśli nie odpowiada mu kraj, to niech zrezygnuje z naszych barw i wybierze inne obywatelstwo – zaznaczył kategorycznie Jan Tomaszewski.
Oto, co po meczu z Ciliciem mówił Janowicz:
Jesteśmy krajem, który nie ma jakiejkolwiek perspektywy w sporcie, biznesie czy w życiu prywatnym. Dla nikogo. Studenci studiują tylko po to, żeby wyjechać. Trenujemy gdzieś po szopach i to nie tylko w tenisie. Zbigniew Bródka musi ćwiczyć za granicą. To czemu macie takie oczekiwania wobec nas? Może sami wyjdźcie na ten kort, przepracujcie całe życie na korcie i dopiero potem miejcie oczekiwania? To już mnie śmieszy. Każdy ma jakieś oczekiwania, jakieś nie wiem... Przeżyjcie generalnie to, co sportowcy. Nie ma żadnej pomocy. W żadnym sporcie czy zawodzie. Każdy musi orać i wyrywać sobie, żeby coś osiągnąć. Czytam wasze artykuły, to mi się śmiać chce. Kim jesteście, że macie oczekiwania? Oczekiwania może mieć mój trener, który poświęca całe swoje życie. Mama, tata. A nie wy. Co czytelnicy? Co takiego robicie, że możecie czegoś od nas oczekiwać? Siedzicie i nas non stop krytykujecie. I potem macie oczekiwania? Bohatera trzeba tworzyć przez całą karierę, a śmiecia i zero w jeden mecz. W naszym kraju.
PS. Tomaszewski to stary komuch z PiS-u, ale akurat w tym momencie ma rację, bo Janowicz ostro przesadził. Przesadził jako reprezentant Polski, który zamiast tłumaczyć się z blamażu na krajowych kortach uskuteczniał atakowanie wszystkich i za wszystko.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 08.04.2014 o godz. 15:11.