Dan Petrescu będzie pewnie zawzięcie szukał zatrudnienia.

Warunkami kontraktu było osiągnięcie co najmniej 5 miejsca w lidze na koniec sezonu.
Na razie Dinamo zajmuje 4 pozycje, więc rozwiązanie kontraktu musi nastąpic za odszkodowaniem dla Petrescu.
Za zerwanie kontraktu otrzyma 2 do 3 mln euro odszkodowania.
"Sowieckij sport" podsumowuje dokonania Petrescu w Dinamo i okresla go jako trenera, który z Dinamo osiągnął najlepsze wyniki w historii klubu. Na 49 meczów Dinama od 18 sierpnia 2012 wygrał 26. Przyszedł w cięzkim momencie dla klubu i wydźwignął go do czołowki. Na decyzję wywarła ponoć wpływ porazka z Anży 0:4, i seria 4 meczów z 5 tylko punktami (to Smuda już dawno by się pakował!!!) ale prawdziwą przyczyną zwolnienia jest... szatnia.
Część piłkarzy udała się do właściciela Borysa Rotenberga ze skargami na Petrescu o to, że Petrescu każe im za ciężko trenować i wymyśla im od leni.