Tak w skrócie bo dzisiaj w rozjazdach:
1. Z tabelek wynika jak byk że do ogona obecnej UE brakuje nam prawie drugie tyle - pensja minimalna i średnia bo wbrew TVN taką pensję ma 80% Polaków niestety
2. Tabelki HAYS robi chyba podobnie jak TVP sondaże wyborcze

Znam w tej firmie wiele osób, miałem wiele razy oferty od nich pochodzących z różnych korporacji i na stanowiska typu "Project / Service Manager" nie przekraczało nigdy 10K brutto mimo że według tabelki to minimalna 12K a średnia to już 15K

żyć nie umierać dosłownie