Źle rozumiesz pojecie ubezpieczenia.
To odnośnie zdrowia (że możesz isć do lekarza) obowiązuje do 26roku zycia jeżeli się uczysz. Więc Ciebie też. Z tego ubezpieczenia nie masz NIGDY odszkodowań za wypadki.
TO o czym mówisz to ubezpieczenie NNW (od niebezpiecznych wypadków) i można je wykupić normalnie na uczelni, przeważnie samorząd na początku roku robi zapisy. Składka to 20-40 zł na rok.
Gdybyś skończył 26 rok to:
http://www.uni.wroc.pl/studenci/spra...enia-zdrowotne
I znalazłem u Ciebie coś takiego:
Dziekanat Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych będzie przyjmował składki na ubezpieczenie NNW od dnia 30.09.2013 r. do 30.11.2013 r. w wysokości: 36zł, 54zł, 72zł. Podczas ubezpieczania należy mieć przy sobie indeks. Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe