Wyświetl pojedynczy post
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4398
Stary 28.03.2014, 13:26
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post



Tak może. Oczywiście tylko idiota porwałby się na taką decyzję lub Amica Wronki zmieniając nazwę na Lech Poznań ale właśnie przykład Amici to najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie
Czyli sam sobie zaprzeczasz.
Jednak wychodzi na to, że spółka zarządzając sekcją nie może sobie zrobić tego na co ma ochotę. Jednak te wartości niematerialne jak widzisz mają większe znaczenie, niż ci się wydaje



Cytat:
Zakres władzy Zarządu zależy od statutu spółki skutkiem którego odbiciem sa zapisy w KRS.
Uświadomcie sobie to !!! Więc Palikocie sorry ale klienci, którzy też mają swoje prawa jeśli kupują bilet to zawierają umowę z klubem godząc się na warunki oferty sprzedaży biletu i do tych warunków muszą się podporządkować. Sorry taki mamy klimat albo mówiąc inaczej prawo gospodarcze.
Owszem ludzie nie mają ciągotek chodzić na stadiony ale skoro Bednarz mówi, że są na to przygotowani to sorry ale przy wsparciu mediów, które zachęcają rodziny bo" Kiboli już nie ma stadionie" to kwestią czasu jest "rozbudzenie potrzeby". To trwa ale to możliwe tym bardziej, że dzięki bojkotowi Bednarz może powiedzieć "nowej grupie klienta, której chce sprzedawać usługi", że przyjdźcie z rodzinami na kiełbaski bo "Kiboli ze względu na bojkto u nas nie ma". Kapiszi ?
Ale ja chodzę na Wisłę a nie na spółkę, uświadom sobie to
Do niczego nikt nie musi się podporządkowywać, ani klub ani kibice. Klub ma zarabiać, kibic być zadowolony. Jeśli jedno z tych dwóch nie gra, znaczy, że coś jest robione źle i ktoś musi zmienić postępowanie.

No właśnie potrzeby bada się stosując odpowiednie narzędzia socjologiczne.
A u nas problem jest taki, że utwierdza się jakąś myśl, przekonanie które nie ma odniesienia do rzeczywistości. Konkretnie chodzi o te słynne rodziny co mają chodzić na mecze. Tą myśl, kreują media i organy państwowe/sportowe/kluby/milicja bo mają w tym interes, chcą mieć zysk, to logiczne, ale nie mają żadnych badań i charakterystyki potrzeb klienta, nic co wskazywałoby na zainteresowanie społeczeństwa regularnym chodzeniem na mecze piłkarskie. Jedyne co potrafią zrobić, to kierować się złudnym stwierdzeniem, powołując się na przykłady zachodnie, gdzie sorry ale klimat jest inny. [metafora] u nich pada deszcz, u nas pada śnieg[/metafora] I to jest błąd!! Takie myślenie doprowadzi ich do tragedii, za co zapłaciła już Legia(słynny protest ITI), zaraz zapłaci Zawisza i zaraz zapłacimy my.
Zamiast skupić się co przyciąga te 10 000 ludzi na stadion stale, zrobić badania jakościowe, dowiedzieć się co, jak kiedy, gdzie dlaczego? np co kieruje ludźmi do regularnego przychodzenia na stadion a co kieruje tymi, co przychodzą od święta, a co kieruje tymi co w ogóle nie chodzą a niby tam jakoś się deklarują że sympatyzują, następnie przeanalizować, wyciągnąć wnioski i lansować, lobbować, reklamować taki styl taki model kibica, który w przeciągu tam kilku lat powiększy liczebność stadionu regularnie a nie od święta. To, że mecze chodzą ludzie, to tak naprawdę my sami kibice namawiamy znajomych, starsze pokolenia wciągają młodsze, tak tak, wciągamy ich w "ten świat" promujemy jakieś wartości, które oni przejmują i frekwencja przez tam 5-10 lat zwiększyła się nawet o 1/3. Tylko dzięki temu, że propagujemy model kibica w szkołach wśród znajomych, rodziny etc. Ja też tak zostałem zarażony i wiele wiele innych moich znajomych i waszych. Nie filmik i reklama na banerze w centrum miasta zachęciła kibiców do bycia klientami S.A. Żadna kampania internetowa ani rozdane bilety. Łysy węgorz tego nie pojmuje, bo głupi jest, zresztą nie tylko on, ale wielu prezesów klubów(bo od policji czy rządu mediów, nie oczekuje, że będą w interesie klubów występować)


Cytat:
Do ostatnich słów się z Tobą zgadzam. tak oczywiście każdy klub, każda firma to nie tylko wartości materialne ale także niematerialne ale pisałeś o "potrzebach klientów", zresztą przyznam, że widać, że znasz zasady marketingu ale to co pominąłeś to fakt, że chcąc być skutecznym w oferowaniu usługi należy "wybrać grupę klientów". Jeśli klub, który jest właśnością prywatną, chce oferować swoje usługi obudowane zasobami niematerialnymi tylko niektórym grupom klientów to sorry wolność gospodarcza także polega na tym, że choć się to nie podoba pominiętej grupie to może to zrobić.
Pominąłem ten fakt, bo on jest tak jak pisałem wyżej nierzeczywisty. Nie ma czegoś takiego jak grupa klientów, do których prezes może uderzyć. Grupa klientów to są kibice. Koniec kropka. Nie ściągniesz na mecz, bogatych, bo są bogaci, mężczyzn w wieku 35 lat, bo mają 35 lat, albo wyżej wykształconych, bo mają większe wykształcenie, czy ludzi z przedziału wiekowego np 18-49. Ludzie na mecz przychodzą, bo są kibicami(czyt. wyznają wartości, jedni takie, drudzy inne ale są zbliżone) nie ważne ile mają kasy jaki status społeczny. Mają jedno upodobanie = Wisła Kraków, bez względu, czy jest S.A Cupiała TS Mikołajwicza czy bądź kolwiek kogo. Ich ściąga to coś. Dlatego napisałem, że nie jesteśmy Barceloną i Realem i nigdy nie będziemy. Komercja w Polsce nie przejdzie. U nas klimat jest inny. Musimy iść tropem trochę południowym jak Grecja, może część Francji, Włoch. Model Niemiecki czy Angielski nie przejdzie... nie mamy pojebca na punkcie chodzącej piłki jak po sznurku, bo rutyna Polakom się nudzi jak taniec z gwiazdami po szóstej edycji, ani nie ma też możliwości finansowych, żeby zabrać czwórkę na mecz raz na 2 tygodnie, a w tym sezonie częściej.
Klub nie ma alternatywy! Jest skazany na kibiców! Uświadom sobie to
Dlatego podsumowując Witku wyznajesz błędną strategię, że to przedsiębiorstwo prywatne ma sobie podporządkowywać klientów, szukać ich... nie wiadomo gdzie, tworzyć coś dla ludzi, którzy nie mają pewnych potrzeb - efekt przewidywana szybka upadłość.
Niestety prawo rynku jest bardzo proste. Jeśli chcesz na czymś zarobić, to ty musisz dostosować się do potrzeb swoich potencjalnych odbiorców.
I tyle w temacie. Więcej już nie napisze o tym słowa
Ostatnio edytowane przez palikot : 28.03.2014 o godz. 22:19.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰
Odpowiedz cytując