Wyświetl pojedynczy post
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert
 
 
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4382
Stary 28.03.2014, 09:21
TS FANATIC napisał(a):Wyświetl post
WitKu
każda spółka, nawet Wisła Kraków SA musi jednak działać w oparciu o przepisy prawa. Nie tylko prawa korporacyjnego i KSH ale również powszechnie obowiązujące przepisy prawa (kc, kk itp)
I tu pojawia się problem, czy aby napewno choćby zapisy Regulaminu w zakresie zwrotu karnetów są z tymi przepisami zgodne. Czy zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych Bednarz mógł zablokować 400 karnetów na podstawie domniemania możliwości dokonania przez te osoby czynów zabronionych ustawą (prewencja). Wątpliwości w tej materii jest wiele.

Po pierwsze. To "oczywista oczywistość", że każdą spółkę jak i każdą osobę obowiązuje prawo i to nie tylko tak jak napisałeś KSH itd ale prawo jako całość.

Może w świetle Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych postąpiono niezgodnie z jej zapisami ale prawda brutalna jest taka, że klub może odmówić sprzedaży swoich biletów bez podawania powodów.

Oczywiście może to wymagać zmiany Regulaminów sprzedaży biletów/karnetów ale jeśli Bednarz ma zgodę Cupiała dla swoich działań to nawet jak uzyskacie satysfakcje z wykazania niezgodności z prawem decyzji w świetle ustawy o bezpieczeńśtwie to sorry kwestią czasu jest by Bedarz postawił na swoim.


palikot napisał(a):Wyświetl post
A czy nazwę na "Cracovia2" też może zmienić w związku z tym, że jest to spółka prywatna?
Tak może. Oczywiście tylko idiota porwałby się na taką decyzję lub Amica Wronki zmieniając nazwę na Lech Poznań ale właśnie przykład Amici to najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie

palikot napisał(a):Wyświetl post
problem jest taki, że żaden kibic na Cracovia2 nie przyjdzie, dlatego mówienie, że to klub ma pełnie władzy a klienci mają się podporządkować nawet nie jest zgodnym z ogólnym prawem gospodarczym, gdzie to popyt kreuje podaż. Przedsiębiorstwo jest ukierunkowane na zaspokajanie potrzeb swoich klientów- z tego, żyje. W Polsce nie ma ciągotek chodzić na stadiony...
Zakres władzy Zarządu zależy od statutu spółki skutkiem którego odbiciem sa zapisy w KRS.
Uświadomcie sobie to !!! Więc Palikocie sorry ale klienci, którzy też mają swoje prawa jeśli kupują bilet to zawierają umowę z klubem godząc się na warunki oferty sprzedaży biletu i do tych warunków muszą się podporządkować. Sorry taki mamy klimat albo mówiąc inaczej prawo gospodarcze.
Owszem ludzie nie mają ciągotek chodzić na stadiony ale skoro Bednarz mówi, że są na to przygotowani to sorry ale przy wsparciu mediów, które zachęcają rodziny bo" Kiboli już nie ma stadionie" to kwestią czasu jest "rozbudzenie potrzeby". To trwa ale to możliwe tym bardziej, że dzięki bojkotowi Bednarz może powiedzieć "nowej grupie klienta, której chce sprzedawać usługi", że przyjdźcie z rodzinami na kiełbaski bo "Kiboli ze względu na bojkto u nas nie ma". Kapiszi ?

palikot napisał(a):Wyświetl post
Klub kupując sekcje piłkarską kupił nie tylko wartość materialną ale i wiele zasobów NIEMATERIALNYCH- czyli historię, barwy, tradycję rzeszę oddanych ludzi, kibiców, panujące zwyczaje, olbrzymią spuściznę przodków i wiele innych niematerialnych rzeczy. I ta wartość niematerialna jest o wiele wiele wiele cenniejsza niż paru grajków i klub powinien być zobowiązany do pielęgnowania tych wartości, a nie robić co mu się podoba, dlatego od weryfikacji czy robi to dobrze, są jego klienci/"Wisła To My"(jak wolisz) więc nie twierdzę, że klub jest czyjąkolwiek prywatą kapiszi?
Do ostatnich słów się z Tobą zgadzam. tak oczywiście każdy klub, każda firma to nie tylko wartości materialne ale także niematerialne ale pisałeś o "potrzebach klientów", zresztą przyznam, że widać, że znasz zasady marketingu ale to co pominąłeś to fakt, że chcąc być skutecznym w oferowaniu usługi należy "wybrać grupę klientów". Jeśli klub, który jest właśnością prywatną, chce oferować swoje usługi obudowane zasobami niematerialnymi tylko niektórym grupom klientów to sorry wolność gospodarcza także polega na tym, że choć się to nie podoba pominiętej grupie to może to zrobić.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 28.03.2014 o godz. 09:29.
Odpowiedz cytując