Wyświetl pojedynczy post
Kociewiak
Senior Member
 
Od: 04.2011
Skąd: Gdańsk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1409
Stary 27.03.2014, 20:26
Nowy trener Lechii
Cytat:
Ricardo Moniz został w czwartek przedstawiony jako nowy trener Biało-Zielonych. II trenerem będzie Ryszard Robakiewicz, a asystentem Tomasz Unton. Kontrakt nowego szkoleniowca obowiązuje do końca czerwca 2016 r.
Prezentacja trzech nowych członków sztabu szkoleniowego I zespołu odbyła się na PGE Arenie Gdańsk. 49-letni Moniz ostatnio prowadził węgierski Ferencvaros, a wcześniej zdobywał wicemistrzostwo i mistrzostwo Austrii z Red Bull Salzburg. Pracował również m.in. w Feyenoordzie Rotterdam, Grasshoppers Zurich, Tottenhamie Hotspur czy HSV. Posiada bogate doświadczenie w pracy z młodymi piłkarzami. Jako zawodnik grał przede wszystkim w klubach holenderskiej ekstraklasy.

II trenerem Lechii Gdańsk został Ryszard Robakiewicz. W latach 80-tych ubiegłego stulecia grał jako napastnik w Łódzkim KS i przez jeden sezon w Legii Warszawa, z którą wywalczył Puchar Polski. W polskiej lidze rozegrał w sumie ponad 180 meczów strzelając ponad 50 bramek. Obecnie Ryszard Robakiewicz jest również II trenerem reprezentacji Polski do lat 21.

Asystentem trenera Moniza będzie z kolei Tomasz Unton – ostatnio trener młodych zawodników Lechii Gdańsk rocznika 1998. Unton to przed laty znakomity pomocnik, który poza Lechią Gdańsk występował m.in. w Legii, Polonii Warszawa, Śląsku Wrocław oraz niemieckim Eisenhüttenstädter FC Stahl.
lechia.pl
Odpowiedz cytując