raindog napisał(a):

[...] @@Jędrek76 - Wystrzelenie rac porównujesz do walki jaką prowadziła Solidarność z PRL?
Kumaci, powiedzcie mi w końcu, czy SKWK popiera odpalenie rac na meczu z Ruchem czy nie?
|
Nie. Porównuję jedynie zbiorową odpowiedzialność, którą stosowano zarówno pod rządami Józefa Wisarionowicza Stalina, Adolfa Hitlera, Wojciecha Jaruzelskiego, jak również Jacka Bednarza.
Porównanie podpisania umowy z UPC do lojalki proponowanej przez Bednarza, to doprawdy wciskanie kitu. Kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz porównując pakiety lojalnościowe firm z lojalką, którą zaproponował Bednarz. Pokaż mi przykład w którym ta czy inna firma stosuje wobec swoich klientów odpowiedzialność zbiorową.
Przyjmijmy przykład, że w danej klatce jeden z mieszkańców ciągnie na lewo dostęp do internetu od któregoś ze swoich sąsiadów. Zanim pojawia się technik tejże firmy instalacja zostaje usunięta. Co dalej robi firma

Załóżmy, że miast pozostawić sprawę do rozwiązania instytucjom do tego przeznaczonym, odłącza mieszkańców całej klatki, pozostawiając Im do wyboru podpisanie lojalki, że "potępiają swoich sąsiadów, którzy są podłymi złodziejami i zgadzają się na przeprowadzanie przez policję rewizji mieszkań (w tym swojego) w całej klatce, zgadzają się na zainstalowanie wokół skrzynek kamer i instalacji inwigilującej osoby poruszające się po klatce". Osoby, które podpisują taką lojalkę są na powrót podłączone do sieci.
Przecież taka firma nie miałaby dalszego prawa istnienia. Żaden normalnie myślący człowiek nie zgodziłby się na coś takiego, a wręcz odwrotnie za bezprawne zerwanie umowy, firma zostałaby pozwana, a ta kuriozalna lojalka byłaby w sądzie jednym z dowodów na bezprawne działania tejże firmy.