-Goral- napisał(a):

To całe dogadywanie się to śmieszna sprawa.
Tylko SKWK chyba wyparło się rac na derbach. Wiśle tej kasy nikt nie zwróci. Oczywiście przez sam bojkot Wisła więcej traci. Ale nie o tym chciałem.
Bardziej o niezależności, właśnie ta niezależność jest groźna. Jeśli są takie debilne akcje jak na meczu z Ruchem to sory. Niech coś komuś się stanie poważnego na meczu, gdy będzie podobna bezsensowna akcja.
Niech na meczu pucharowym znowu jakiś następny Misiek rzuci nożem. Uzbieracie taką kwotę, żeby finansować rok bez pucharów i następny ? Siądzie wszystko, cały marketing przez rok, dwa.
Na miejscu włodarzy kimkolwiek by byli tak samo bym postępował. Chcecie mieć race, trudno, nie będziecie mieli nic.
Mógłbym się dogadać, ok idzie 1-2zł z meczu na oprawy. Ale nie ma żadnego dogadywanie się co do kar. Po prostu rac ma nie być. Race będą, kasy nie będzie, będą zakazy, dokładnie tak jak robi Bednarz. Tak jak pisałem, jeśli zapach rac i chęć odpalania, i chęć tego aby o racach nie zapomniano jest ważniejsza od szeroko rozumianego dobra Wisły(piłkarskiej i tej kibicowskiej flagi, oprawy) to tu kompromisu nie będzie. Trudno, świat się zmienia można w sposób sprytny do niego się dostosowywać(zrezygnować z rac, robić zajebiste,ciekawe oprawy) albo cierpieć za race.
Czasem nie można mieć wszystkiego. Tak jak tutaj trzeba wybrać: przyjemność z rac czy dobro Wisły(regularne oprawy, regularny doping, zajebisty doping). Odpowiedz sobie na to pytanie.
To tyle z mojej strony, dzięki za rozmowę pzdr.
|
Tu nie chodzi o race, ale o ogólną postawę rządu, mediów względem ruchu kibicowskiego. Pamiętasz mecz Polska-Anglia i dwóch kolesi, wbiegających na murawę Narodowego? Dlaczego narracja mediów tak bardzo różniła się od tej standardowej? Przecież, gdyby wybiegli z Zylety to prasa, by ich zlinczowała nazywając bandytami. Ty naprawdę jesteś tak naiwny, że wierzysz w to, że ta wojna jest spowodowana tym co się dzieje na stadionach? Że czołowe media w kraju w głównych programach biją pianę o race rzuconą na murawę? Że PREMIER tego kraju zabiera głos, bo gniazdowy na Legii wypłacił liścia? Że GW od 10 lat prowadzi krucjatę przeciw kibolom, bo to jest problem społeczny i co tydzień setki osób giną na stadionach? Że oprawa na stadionie, jest powodem działań ministra spraw wewnętrznych? Nie, im wszystkim nie w smak jest zorganizowana grupa ludzi, zdeterminowana i o sprecyzowanych wartościach i poglądach. Ta grupa jest gwarantem tego, że jak sprawy przybiorą taki obrót jak na Ukrainie, to rewolucja będzie miała określony przebieg i ton będą nadawali ludzie w szalikach. Jak ktoś chce się z tego śmiać i uważa to za nonsens, to polecam zdjęcia Majdanu zza wschodniej granicy. Młodzi ludzie w kominiarkach i szalikach, atakujący Berkut - daje do myślenia? Oni to zrozumieli dużo, dużo wcześniej, nie potrzebowali do tego przykładu z Kijowa. I ruch kibicowski też to zrozumiał i wie, że tu nie chodzi o jakieś race, bo dziś one, jutro zakaz sektorówek, potem flagi i gniazdo nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, a na koniec to najlepiej, gdybyście wszyscy siedzieli na miejscach i dali spokój z głupotami. Do tego to wszystko zmierza i obie strony konfliktu o tym dobrze wiedzą.
https://www.youtube.com/watch?v=AVVARExOLbA
