Pytanie do kogoś kto jest przedstawicielem handlowym lub zna sie trochę na podatkach.
Chciałbym rozpocząć współpracę z pewną firmą, nie oferują oni jednak umowy o pracę ewentualnie jakąś pic na wodę umowę o dzieło (nie o to jednak chodzi).
Interesuje mnie rozliczanie się z ta firmą. Powiedzmy mam od nich produkt za 100zł i sprzedaję go do sklepu lub do klienta za 150. Prowizja idzie dla mnie czyli te 50zł. I tak: babka mi powiedziała że skoro nie chce zakładać działalności to oni wezmą na siebie rozliczanie faktur. Czyli od tych 50zł odliczaliby mi 23%VAT i 19%podatku (nie mam pojecia jakiego).
Pytanie proste czy chce mnie zrobić w chuja z tymi podatkami? Bo jeżeli ja oddaje za 150zł do sklepu to czy klient kupujac nie płaci w tej swojej cenie tego vatu? i czy to nie jest podwójne opodatkowanie? i podobnie z tym podatkiem czy jeżeli ona sobie go odliczy np. za benzynę (ogóleni koszty) to czy ta kasa nie zostanie u niej.
Gdybym napisał coś nielogicznego to pytajcie
