|
Finowie nie byli na pewno w gorszej sytuacji niż Polska na jesieni 1939 roku. Wbrew pozorom mieli wybór wybierając niezależność skoro tak dobrze radzili sobie we wcześniejszych konfliktach ze Związkiem Radzieckim, w tym w wojnie zimowej. Wybrali najsilniejszego w tamtym momencie sprzymierzeńca co nie do końca dobrze o nich świadczy.
|