Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#335
Stary 19.03.2014, 13:47
Finowie nie byli na pewno w gorszej sytuacji niż Polska na jesieni 1939 roku. Wbrew pozorom mieli wybór wybierając niezależność skoro tak dobrze radzili sobie we wcześniejszych konfliktach ze Związkiem Radzieckim, w tym w wojnie zimowej. Wybrali najsilniejszego w tamtym momencie sprzymierzeńca co nie do końca dobrze o nich świadczy.
Odpowiedz cytując