http://niezalezna.pl/52957-ukraina-z...za-siec-gazowa
Cytat:
Ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że podległe resortowi siły przejęły pełną kontrolę nad krajową siecią przesyłu i dystrybucji gazu, i zabezpieczyły je.
W oficjalnym oświadczeniu ukraińskiego MSW czytamy, że premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk wydał rozporządzenie, mające na celu „zagwarantowanie bezpieczeństwa i płynnego działania najważniejszych zasobów infrastrukturalnych kraju”.
Nie podano żadnych dalszych szczegółów.
Wcześniej w niedzielę Dmytro Jarosz - lider Prawego Sektora, stowarzyszenia ukraińskich organizacji nacjonalistycznych - zagroził, że w przypadku agresji Rosji na terytorium Ukrainy zostaną zniszczone gazociągi, którymi Rosjanie transportują ropę naftową i gaz na Zachód.
|
Czyli po krotce jak im ruskie zakreca kurek to beda krasc na zywca z rurociagow. Madre, prawda?
I tak na rozluznienie, ruska wersja Leppera powiedziala:
Cytat:
|
Władimir Żyrinowski z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji opowiedział się za podziałem Ukrainy. Według niego wschodnie i południowe regiony powinny zostać włączone do Rosji, a zachodnie do Polski.
|