Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 14.03.2014, 13:51
Nie zgadzam się z Tobą Jaroo1.
Po pierwsze z perspektywy Polski - to co się dzieje na Ukrainie może być bardzo korzystne. Jest to jedyna okazja która szybko się nie powtórzy na LEGALNY i szybki dostęp do wysokich technologi militarnych a nawet potencjalnie atomu.
Po drugie - Ukraina w granicach jak obecnie- nie jest w stanie ich obronić ponieważ do tej pory była tylko satelitą Rosji i dlatego za Janukowicza,Juszczenki czy Kuczmy nie mieli z tym problemów ,uniezależniając się narazili się na zadziałanie ulokowanych w społeczeństwie ogólnie mówiąc ludziach Rosji
Po trzecie tak duży i generalnie wrogi Polsce kolejny kraj przy naszych granicach byłby potencjalnie niebezpieczny ,
Po czwarte w razie ich wejścia do UE z automatu po jakimś czasie to oni przejmują rolę lidera Europy środowoschodniej.
Po piąte Polska może korzystać tyko na sytuacjach kiedy najwięksi nasi wrogowi biorą sie za łby (IWŚ) i wspierać stronę słabszą a przynajmniej taka z którą w razie czego możemy sobie dać sami radę. Nic tu nowego nie wymyślam - jest to wprost mówione choćby przez brytyjczykow na temat ich strategi politycznych.
Oczywiście błędy rządu Polski mogą się na nas tragicznie skończyć ale to nie jest gra dla dzieci tylko dla mężów stanu.
Więc proszę nie płaczmy i nie panikujmy tylko wymagajmy od polityków żeby wykorzystali sytuację zgodnie z interesem Polski
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 14.03.2014 o godz. 13:53.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując