http://skwk.pl/skwk/5-wazne-skwk/448...od-biletu.html
27 sierpnia 2013
Cytat:
złotówka od biletu
Po pierwsze, co bardzo ważne – środki takie nie byłyby przeznaczane na oprawy i bieżącą działalność SKWK – tu nadal liczymy na składki członkowskie, sponsorów oraz oczywiście zbiórki organizowane przez Ultrasów
Starając się pogrupować możliwe działania stworzyliśmy pewien model, który chcemy poddać szerszej dyskusji (katalog działań nie jest zamknięty):
I. Działania „akcyjne”:
- renowacja pomnika H. Reymana,
- stworzenie murali o tematyce wiślackiej wewnątrz trybun stadionu,
- wsparcie tworzenia muzeum Wisły Kraków m.in. poprzez stworzenie ekspozycji kibicowskiej,
II. Strategia wsparcia marketingu klubowego:
- akcje marketingowe, promocja meczów (plakaty, ulotki, kampanie w mediach, Internecie),
- profesjonalne filmy promocyjne,
- profesjonalizacja organizacji i uatrakcyjnienie spotkań z piłkarzami, legendami klubu, itp.
III. Cykliczne akcje:
- turnieje piłkarskie i inne zawody sportowe m.in. dla najmłodszych kibiców,
- dzień dziecka,
- mikołajki,
- wsparcie dla domów dziecka,
- wsparcie akcji „wyprawka szkolna”,
- pomoc potrzebującym kibicom,
Rozliczanie środków finansowych z tzw. „złotówki od biletu” byłoby oczywiście jawne i przejrzyste. Co kwartał przedstawialibyśmy szczegółową specyfikację dotyczącą zaangażowania tych środków, rzetelność opracowań oraz celowość działań podlegałaby też waszej ocenie.
|
DLaczego SKWK odstąpiło po 6 miesiącach od własnej wyżej zacytowanej wersji propozycji w sprawie umowy o złotówce od biletu, o ile to prawda
Przecież ta pierwotna w/w wersja propozycji SKWK była idealna i klub nie mógłby jej odrzucić. Kto tu kogo więc oszukał

Oto najważniejszy w obecnym sporze cytat z tej pierwotnej propozycji SKWK :
Cytat:
|
Po pierwsze, co bardzo ważne – środki takie nie byłyby przeznaczane na oprawy i bieżącą działalność SKWK – tu nadal liczymy na składki członkowskie, sponsorów oraz oczywiście zbiórki organizowane przez Ultrasów.
|
1. SKWK skłamało i dołożyło udział tej złotówki na oprawy i ruch kibicowski, zmieniając sens umowy i tej złotówki, być może pod wpływem zorganizowanych grup kibicowskich, stając się do dziś ich zakładnikiem ?
2. Klub kłamie, insynuując odpowiedzialność za imprezy masowe na SKWK z uwagi na nieprawdziwe dopisywanie do propozycji umowy, przeznaczenia tej złotówki, między innymi ( jak pomnik itd ) na oprawy oraz ruch kibicowski, czego w rzeczywistości SKWK nie uczyniło ?
3. Nastąpiło kompletne niezrozumienie propozycji SKWK przez klub lub SKWK nie doprecyzowało w umowie pewnych kwestii, wskutek czego do dziś trwa irracjonalne nieporozumienie w tej sprawie między klubem i SKWK ?
Jeśli to klub kłamie z tą złotówką na oprawy, to proszę SKWK o poinformowanie wszystkich o tym fakcie, gdyż jest to istotna różnica wersji tej sprawy i wtedy trzeba będzie zażądać wyjaśnień od klubu, na pewno jednak nie pod groźbą pirotechniki i innych tego rodzaju szantaży. Nie mniej jednak byłaby to okoliczność całkowicie zmieniająca obraz rzeczy i wtedy ja jak i mam nadzieje pozostali kibice musielibyśmy poprzeć w tym sporze SKWK a nie klub, gdyż tak perfidnego kłamstwa prezesa Bednarza, nie można by było pozostawić bez reakcji.
Niezależnie od wyjaśnień tej sprawy, muszę zadać pytanie do SKWK czy identyfikuje się z wczorajszą pirotechniką poza stadionową ?
Czy też SKWK odetnie się natychmiast od wczorajszej, kretyńskiej pirotechniki, wymierzonej nie tylko w klub Wisła Kraków, ale także w jego ponad 10 tys kibiców na stadionie podczas meczu z Ruchem Chorzów
SKWK powinno reprezentować nie tylko mniejsze "zbrojne" ramie kibicowskie, ale także tą ogromną rzeszę kibiców nie kumatych na stadionie.
Czy SKWK chce dokonać ostatecznego podziału kibiców na swoich ( kumatych ) i nie swoich ( pikników)

Rozbić brać kibicowską Wisły Kraków na wieki i to dla prawdopodobnie niewielkiej jej grupki z tych zorganizowanych kibiców lub po wczorajszym może czas powiedzieć to jasno "pseudo" kibiców

Jeśli tak, to nie mam więcej pytań.
ps. pragnę uzmysłowić jednocześnie SKWK, że klub piłkarski Wisły Kraków i ekstraklasa, to inny pułap możliwości, niż sekcje TS Wisła Kraków. Obydwie Wisły są tak samo ważne i bliskie sercu kibiców, i nie staram się tutaj cokolwiek deprecjonować, ale staram się podpowiedzieć, że utrzymywanie klubu piłkarskiego w ekstraklasie, a już w walce o mistrza, wymaga o wiele większych środków niż kibicowskie możliwości, jak w przypadku szczytnych dokonań SKWK w TS, dlatego trzeba mocno się zastanowić, zanim podejmie się próbę zniszczenia obecnie funkcjonującej Wisły Kraków SA, nie mając żadnej opcji zastępczej na dziś. Tego może historia nie wybaczyć tym nazbyt butnym obecnie kibicom, którzy bez naprawdę ważnego powodu, podejmują ostatnio tę nieprzemyślaną do końca próbę wojny i niszczenia Wisły Kraków SA.