Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#218
Stary 07.03.2014, 12:49
Kocur napisał(a):Wyświetl post
A' propos kasy - tak mnie zastanawia skąd ci wszyscy dziennikarze gadają o 100 mld złotych do wydania na wojsko.
Skąd się to wzięło - graliśmy w jakiegoś Lotto ogólnoświatowego ?

Za tyle to byśmy mogli zamówić z 5 lotniskowców (koszt jednego klasy Nimitz 4-5 mld $) już nie mówiąc o innych rzeczach.
Jakby nie patrzeć te 2% wydatków jakie przeznaczamy na wojsko to ok. 20 mld zł rocznie i przedstawia się to w podobnej kwocie przeznaczanej na Obronę Narodową.
http://cafr.pl/wp-content/blogs.dir/...a%C5%84ska.pdf

Z mapy wydatków FR wynikało, że na same wojsko szło 5,7 mld zł rocznie, a na uzbrojenie i sprzęt 5,8 mld zł. Aby spełniło się owe 100 mld zł do 2022 roku ta druga wartość musiałaby wzrosnąć niemal dwukrotnie.
Odpowiedz cytując