Mareq napisał(a):

|
,,posterunek wartowniczy'' obsadzony przez ... ?
|
Przez ruskich. Czemu dales w cudzyslow posterunek wartowniczy? Czy nie rozumiesz co to jest? Otoz posterunek wartowniczy wystawia sie w celu ostrezenia przed niebezpieczenstem reszty pododdzialu gdy ten wypelnia inne zadania. To nie musi byc budka ze szlabanem czy cos w tym stylu. W warunkach bojowych posterunki zaklada sie z reguly w najbardziej newralgicznych miejscach, jak ,na przykladzie filmiku, na drodze prowadzacej do lotniska. Ot cala filozofia, cos jeszcze wytlumaczyc?