Jeśli to jest program to klikasz prawym myszy na pliku startowym programu, wchodzisz we Właściwości,następnie zakładka "Zgodność" i tam ustawiasz start w rozdzielczości 640x480 a później przechodzisz do ustawień programu i zmieniasz według potrzeb

No chyba że Cie nie zrozumiałem to daj PrintScreena