Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#144
Stary 04.03.2014, 18:14
Nigdzie nie pisałem o samowystarczalności Rosji, bo nie może być o niej mowy w sytuacji, gdy gro zaawansowanych technicznie produktów importowanych jest do nich z bardziej rozwiniętych krajów, a ich rodzimy przemysł jest mocno zacofany nie licząc kilku sfer związanych z przemysłem kosmicznym, wojskowym, metalurgicznym, czy wydobywczym. Reszta tkwi wciąż w minionej epoce.

Natomiast w imperialnej, czy tam neoimperialnej doktrynie wojskowej Rosji nikt się nie liczy z tymi przeciętnymi Iwanowami, bo nie dość, że przez setki lat byli oni stłamszeni, czy to przez carów, czy bolszewików, czy neobolszewików tj. Putin i nie mają prawa do własnego głosu to jeszcze do przeżycia wystarczy im pajda chleba i marna gorzałka, gdyż większego luksusu nigdy nie posmakowali. Natomiast klasa średnia w Rosji jest przeciętnie zamożniejsza od tej w Polsce i to ją stać na liczne zimowe wyjazdy do Europy, w tym do Polski co często widać pod Giewontem, gdzie w najdroższych hotelach roznosi się gwar rosyjskich grubiańskich biesiad oraz na okupowanie 5* hoteli w Hurghadzie, czy w Szarm el-Szejk. W niej upatrywałbym jedyny możliwy motor zmian Rosji w kierunku bardziej cywilizowanego kraju.

USA kilka razy próbowało się bawić ceną ropy na świecie i kończyło się to dla nich tragicznie, więc nie sądzę, aby cienki w uszach Obama pokusił się na taki zabieg razem ze słabo sterowalnymi szejkami.
Odpowiedz cytując