Wyświetl pojedynczy post
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 02.03.2014, 22:11
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Chyba żarty sobie stroisz. Naoglądałeś się chyba filmu "Misja" i stąd ta opinia Nasza armia jest w stanie totalnego rozkładu, permanentnie redukowana od lat. Jej wielkosć jest adekwatna do kraju znacznie mniejszego niż Polska. Stopień wyszkolenia też nie jest najwyższy.
Nie wiem o jakim filmie mówisz. Przejście z armii poborowej na zawodową było jak najbardziej słuszne bo poborówka jest gówno warta. Nasza armia jest obecnie mniej liczebna ale na pewno lepiej wyszkolona i bardziej doświadczona niż kilkanaście lat temu. Napiszę jeszcze raz. Na większą i potężniejszą armię nas teraz zwyczajnie nie stać. Bolesny proces modernizacji w takich warunkach musi trwać dość długo. Powtarzam: nie wiem czego niektórzy oczekują po naszych silach zbrojnych. Nie jesteśmy Arabią Saudyjską, żeby kupić multum sprzętu i utrzymywać ogromną armię. A porównaniu z innymi armiami byłego Układu Warszawskiego i tak wypadamy dobrze (chyba najlepiej nie licząc Rosji).
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując