Temat: Bilety
Wyświetl pojedynczy post
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10271
Stary 28.02.2014, 16:01
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Błędne myślenie, że race są nie na rękę Komisji Ligi. Wręcz przeciwnie, oni się cieszą, że ktoś je odpali, bo to przecież jest dla nich dodatkowa kasa. Czyż nie? A nawet jak się teoretycznie coś kiedyś komuś stanie to oni umyją ręce, że przecież oni mówili itd.

Jaki oni mają interes w tym, żeby te race zalegalizować? Kibice i tak się nie przejmują przepisami i odpalają race (czyli ubarwiają "widowiska" piłkarskie), a oni w przypadku legalizacji nie będą na tym zarabiać. Proste.

Według mnie to powinno iść w drugą stronę. Otóż, zaprzestać odpalania rac (rok, dwa lata), a później sprowokować dyskusje na różnych forach jak bardzo ich brakuje na stadionach i wtedy lobbować zmianę ustawy. Ale to tylko utopia, która się nigdy nie przydarzy.



Oczywiście, że nie mają. Tyle że ciężar gatunkowy jest definiowany przez karę, a nie przez przyzwolenie do jego łamania.

Prawo to dalej prawo.
Parafrazując "Dura lex, sed lex!" Można Twoje podejście określić: "Głupie prawo, ale prawo!". Prawo nie zwalnia od myślenia, prawo powinno być też sprawiedliwe i zdroworozsądkowe.

mandat za nieposprzątnie po psie: 50 - 500 zł
mandat za splunięcie na chodnik: 50 - 500 zł
odpalenie racy: do 5 lat więzienia, 2 tysiące mandatu + 2 lata zakazu stadionowego
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 28.02.2014 o godz. 16:10.
Odpowiedz cytując