Wyświetl pojedynczy post
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 25.02.2014, 00:03
WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
Wszystko spoko, tylko realnie kto?
Zawsze można zagrać bez nominalnych skrzydłowych, z zagęszczeniem środkowej strefy boiska (coś na wzór dawnego Milanu), a więc z Ostoją i Dudką na pozycji defensywnych pomocników oraz z trzema ofensywnymi pomocnikami: Chrapkiem, Gargułą oraz Stiliciem, którzy wymienialiby się pozycjami.

Biorąc pod uwagę, że mamy więcej dobrych alternatyw na obronie i na pozycji defensywnego pomocnika niż w ataku (brak możliwość gry na typowych dwóch napastników) i na skrzydłach, to pewnym pomysłem na grę (zwłaszcza na wyjazdach) byłoby właśnie zagęszczenie środka pomocy.

W meczu z Piastem (w Derbach było to mniej widoczne, bo Garguła był na rezerwie) po wpuszczeniu wszystkich kreatywnych pomocników i dwóch skrzydłowych od razu na boisko okazało się, że brak jest równorzędnych zmienników na ofensywne pozycje, a więc wariant z troszkę defensywniejszą taktyką, aby móc coś zmienić w drugiej połowie może być przydatny z braku alternatyw na ofensywne pozycje na ławce rezerwowych.

No chyba, że atakujemy w pierwszej połowie, staramy się za wszelką cenę prowadzić jedną, dwoma bramkami, a potem w drugiej połowie spokojnie kontrolować mecz (czego niestety brakuje w dalszym ciągu).
Odpowiedz cytując