|
II WŚ wybuchła dlatego, że silne Niemcy były idealnym miejscem dla robienia piniedzy przez Anglię.
To Anglia zarabiające kupę pieniędzy na Niemcach nie pozwalała na jakiekolwiek ruchy osłabiające jej pozycję a tym samym nie pozwalała Polsce na zawiązanie jakiegokolwiek realnego sojuszu pozwalajacego uniknąć zagłady.
Widzę, że 25 lat sieczki porobił dośc spore spustoszenia w trzeźwym myśleniu.
Widzę, że wydawałoby się że co poniektórzy nie potrafią zrozumieć prostej zależności, która niekoniecznie nawet trzeba tłumaczyć historią.
Gadanie o eksporcie to jest zwykła żenada. . .
Silna Ukraina - to jest zwykłe hasło - ona ma być na tyle silna aby być niezależna w duzym stopniu od Rosji, natomiast na tyle słaba, żeby nie być niezależnym od nas. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to niech sobie poczyta dekalog ukraińskiego nacjonalisty - wkleiłem na poprzedniej stronie.
Myk z zestawieniem eksportu dla Niemiec, Rosji i Ukrainy polega na tym, że żeby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski, należałoby pokazać jakim my jesteśmy partnerem dla tych krajów a to z kolei pokazuje, że my jesteśmy zwykłym wasalem, pionkiem w grze. I te Szpenia argumenty właśnie to pokazują.
Ostatnio edytowane przez sambo : 24.02.2014 o godz. 17:10.
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43
|