|
Szkoda tylko że szukamy młodych w Austrii a o naszych niższych ligach zapominamy. Jakoś bym się bardzo zdziwił i pozytywnie rozczarował gdyby Klarić to był talent na chociażby poziomie takiego Furmana za którego Legia skosiła 3 mln euro. Dziwne że nikt w Austrii go nie wypatrzył. Łatwiej przeoczyć jednak talent w polskich niższych ligach czy na Haiti niż w takiej Austrii gdzie poziom profesjonalnego skautingu jest wysoki. Oczywiście wyjątki się zdarzają (Kalu Uche). Ale to są wyjątki a nie reguła.
No ale jak Cupiał nie lubi polskich piłkarzy to żadne racjonalne argumenty go nie przekonają że warto szukać młodych piłkarzy w rodzimych niższych ligach i zarabiać miliony euro jak Legia.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|