JEDREK76 napisał(a):

Którego Ojciec jest sędzią Jak dotąd stary Tepes wypuszczał jedynie i często do niego trenerzy mają pretensję, ale jeszcze nie słyszałem, aby ktoś mu zarzucił preferowanie syna, bądź rodaków.
Jeżeli chodzi o sędziów to nie słyszałem dotąd, aby Ojciec, któregoś z aktualnych zawodników sędziował... choć w sumie wszystko jest możliwe, tym bardziej, że dwie skrajne oceny sędziowskie odpadają, więc potencjalnie taka sytuacja i tak nie powinna wpływać na wynik.
|
Pewnie, że chodzi mi o Tepesa.
Sorry, ale jak syn zaczął skakać w pucharze świata, Tepes powinien stracić stanowisko. Nie ma znaczenia, czy do tej pory puszczał sprawiedliwie (a akurat do niego co konkurs ktoś ma pretensje), bo po prostu nie możemy mieć pewności że nie złamie się w najważniejszym momencie.
To przecież podstawa sportu. Dlatego, mimo że taki Tomasz Musiał uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych sędziów piłkarskich, nigdy nie będzie nawet technicznym na meczu Wisły, czy Cracovii. A przecież gdzie przywiązaniu do klubu, miłości ojcowskiej...
Zresztą przypomnę pierwszy konkurs w Willingen, wszyscy skaczą z 18 belki, nagle młody Tepes skacze przy niesamowitym wietrze, wyrównuje rekord skoczni, po czym od razu belka obniża jest na 16 pozycje... O tym wszystkim decydowało jury w którym jest ojciec skoczka...
Pewnie był to zwykły zbieg okoliczności, ale jednak pozostaje niesmak jak dla mnie... Jury w skokach decyduje o wszystkim. Chore jest to, że od kilkunastu lat Tepes z Hofferem mają najważniejsze stanowiska i są niemal bogami na tych zawodach.