|
semper fi
Offline
|
|
Miasto zapłaci ponad pół miliona złotych za ochronę stadionu Wisły
Cytat:
Zarząd Infrastruktury Sportowej od tego roku odpowiada za stadion Wisły i już musi zaksięgować pierwsze koszty związane z ochroną obiektu przy ul. Reymonta.
ZIS rozstrzygnął przetarg na całodobową ochronę stadionu od początku lutego do końca grudnia tego roku.
Wpłynęła jedna oferta konsorcjum firm, którego liderem jest Impel Provider Security Partner. Zaoferowało ono kwotę 580 tys. 839 zł. Cena za jedną przepracowaną godzinę licencjonowanego ochroniarza wyniesie 19,68 zł, a nielicencjonowanego 15,08 zł.
Miasto ma więc już pierwsze koszty związane z tym, że teraz odpowiada za utrzymanie stadionu. - Obiekt musi być chroniony. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę i pieniądze na to zostały zaplanowane w tegorocznym budżecie - informuje Jerzy Sasorski z ZIS.
Pieniądze na ochronę były wkalkulowane w koszty utrzymania stadionu, szacowane rocznie na ok. 5 mln zł. - Nie są to dodatkowe opłaty - zapewnia Jerzy Sasorski.
Wcześniej stadionu pilnowali ochroniarze wynajęci przez Wisłę. Zajmowała się tym właśnie firma Impel. Teraz musiała jednak stanąć w przetargu. Stało się tak, ponieważ Wisła, szukając oszczędności, wypowiedziała miastu umowę i przestała zarządzać stadionem z końcem 2013 r. Dopóki zajmował się nim klub, miasto nie musiało utrzymywać obiektu, ani do niego dopłacać.
Od tego roku opieka nad stadionem to zmartwienie gminy, a konkretnie jej jednostki, jaką jest ZIS. Wisła wynajmuje na stałe tylko część powierzchni biurowych pod trybunami. Klub ma wynajmować cały stadion tylko na mecze. Wisła podpisała z miastem umowę, że rocznie będzie za to płacić 3 mln zł.
Miasto z Wisłą ma się dzielić pieniędzmi z wynajmu lóż (tzw. skyboxów).
ZIS szuka rozwiązań, aby gmina nie musiała dopłacać do stadionu. Urzędnicy przyznają, że są firmy zainteresowane wynajmem komercyjnych powierzchni na biura, restauracje. Ponoć są także chętni do wydzierżawienia placów przed trybunami na parkingi.
W ZIS zaznaczają jednak, że na podpisanie umów potrzeba czasu. Na razie pod trybuną od strony ul. Reymana uruchomiono biuro strefy płatnego parkowania.
|
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|