Wyświetl pojedynczy post
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków
 
Od: 09.2010
Skąd: Kraków/Bolechowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4997
Stary 05.02.2014, 15:54
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Trochę wirtualne przedsięwzięcie. Możesz podać jakiś konkretny przykład?

Idąc od drugiej strony - wystarczy ze Firma X z własnej inicjatywy za sponsoruje i Wisłę i Cracovię równocześnie. Tylko kogo na taki podwójny wydatek stać?
Przecież sam mam wątpliwościi, czy to jest wykonalne. Jeśli już coś takiego miałoby powstać, to należałoby zachęcic firmy do reklamy na 2 stadionach. Zachęcić, tzn. stworzyć ofertę reklamy, która będzie tańsza niż wykupiona u dwóch klubów niezależnie, a będzie pokazywana na dwóch stadionach/koszulkach obu klubów/itp. Taka kooperacja stworzyłaby dobry klimat dla piłki w Krakowie. Można by coś zrobić wspólnie, a nie tylko przeciwko sobie. Media piałyby z zachwytu, Gówno Wybiórcze na czele z lokalnym naczelnym dostałoby orgazmu, itp. W mediach królowałyby tytuły typu "OKNOPLAST sponsorem piłki nożnej w Krakowie", "Firma XYZ tworzy nową jakość w Krakowie". Trochę humorystycznie, np. Winiary: Na Wiśle reklamowali by pieprz, a na żydovii czosnek ... ;-)

Jest pewnie wiele firm, które dałyby radę i poszłyby na to. Gorzej z ustaleniem podziału kasy z takiej reklamy ;-).

Oczywiście to jest temat do cichej dyskusji w działach marketingu, w biurach prezesów i księgowych.

Dla mnie jako kibica Wisły takie rozwiązanie to ostateczność. Jeśli jednak sytuacja finansowa Wisły wygląda tak, a nie inaczej, a już dobrych kilka lat kilku prezesów nie potrafi przyciągnąć sponsorów to coś tutaj nie gra. I może przyszedł czas na jakieś rewolucyjne zmiany.
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 05.02.2014 o godz. 16:46.
Odpowiedz cytując