Viper napisał(a):

^^Sorry ale "Klose mit uns" to są te ekscesy? znasz w ogóle historię hasła "gott mit uns"?. To hasło ma oczywiście ukryty podtekst, ale jest na tyle inteligentne że nikt się do niego nie przyczepi. Mało nawet jak napisze o nim prasa to będzie to potraktowane na plus zgodnie z zasadą "nie ważne jak mówią ale że mówią". Większość społeczeństwa jest na tyle zdystansowana i obojętna, że nie przejmie się tym a klubie i ewentualnie sponsorze usłyszy.
Natomiast hasła nawiązują do mordowania czy szlachtowania się a nawet pochwalanie zabójstwa to zupełnie inna kategoria, która budzi powszechne oburzenie.
BTW, nie znam takiej gazety jak wyborcza, ewnetualnie GW czyli Gówniano Wybiórcza, a ja gówien nie jadam ani nie czytam.
|
OK, przyśpiewki o Holocauście są słabe. Ale coś takiego ma miejsce tylko na derbach.
Do gotyckiej czcionki kibiców Legii ostatnio dowaliła się UEFA po donosie "Nigdy więcej", więc...
Tym razem kibice Lazio i Romy oraz napaść na tle antysemickim.
A tu zdjęcie flag, za wywieszenie których u nas grozi więzienie (słusznie!).
Jest tego więcej w google images.
Jeżeli gdzieś jest problem z faszyzmem na stadionach, to raczej nie u nas.
O antysemickich przyśpiewkach kibiców PSV i ADO.
"Hamas, Hamas, Jews to the gas" - brzmi znajomo, prawda?
Incydenty w postaci przyśpiewek i transparentów mają się nijak do sponsorów i pieniędzy z transmisji. Nie chodzi o akceptowalność takich zachowań, tylko ich powszechność. IMHO nasze stadiony wyróżniają się często na plus.