Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25639
Stary 31.01.2014, 19:09
Dokładnie.

Nowe przepisy mają uszczelnić system, czy jak ktoś woli domknąć go dla 2 z 5 grup, które do tej pory płaciły, bądź nie płaciły abonamentu.

1.Oszczędzą na tych zmianach znacznie rodziny/osoby mieszkające w jednym domu i płacące do tej pory abonament.
2. Oszczędzą na tych zmianach jeszcze bardziej rodziny/osoby posiadające więcej niż jeden dom/mieszkanie, które płaciły sumiennie podwójny abonament.
3. Oszczędzą dodatkowo gospodarstwa domowe, gdzie jest emeryt (67 lat) i jeszcze jedna osoba powyżej 26 roku życia (jeśli są dodatkowe dwie i więcej osoby powyżej 26 roku życia to nie ma zwolnienia).

4. Stracą rodziny/osoby, które posiadały odbiorniki radiowe i telewizyjne, ale unikały płacenia abonamentu, albo nie zarejestrowały posiadanych odbiorników i z tego względu wydawało im się, że nie muszą płacić zwykle twierdząc, że jeśli płacą za telewizję satelitarną to już nie muszą płacić abonamentu. Osobiście nie żal mi takich rodzin/osób
5. Stracą również rodziny/osoby, które naprawdę nie posiadają odbiorników radiowo-telewizyjnych (choć teraz trudno będzie na to się załapać skoro komputery, tablety i smartphony mogą działać na tej samej zasadzie) i będą obligatoryjnie zmuszone do uiszczenia nowego abonamentu.

Zwolnionych z płacenia abonamentu ma być ok. 5,5 mln gospodarstw domowych z 13,5 mln gospodarstw łącznie. Wg. różnych raportów telewizor posiada w Polsce ok. 90% gospodarstw domowych, a plazmę/lcd ok. 60%.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 31.01.2014 o godz. 19:12.