emj10 napisał(a):

Przecież już teraz mamy abonament od każdego gospodarstwa domowego. Co z tego, że nie mieszkam praktycznie na wsi, a płacić muszę, łącznie dwa abonamenty rocznie.
Jeśli weszłyby nowe zmiany to płaciłbym o połowę mniej, a może nawet o 75% mniej skoro zmieniłaby się definicja gospodarstwa domowego.
|
Mylisz się. W tej chwili nie jest to podatek od każdego gospodarstwa domowego, a potencjalnie podatek od gospodarstwa domowego, które posiada odbiornik radiowy bądź TV, zaś realnie opłata od osób które zarejestrowały na poczcie taki odbiornik i za to właśnie opłacają abonament. W rzeczywistości większość osób nie rejestruje odbiorników i abonamentu nie płaci. Trzeba także pamiętać, iż nawet z zarejestrowanych odbiorników są zwolnienia dla rencistów (jak np. mój Ojciec), kombatantów itp. Z powyższego artykułu wynika, że opłata ma być wnoszona od każdego gospodarstwa domowego niezależnie czy odbiornik posiada, używa itp. czy też nie.
Opłata miesięczna więc różnica niewielka natomiast zmuszająca do wnoszenia opłat osób które dotychczas z tego były zwolnione, bądź też (co jest dla mnie kompletną paranoją) osób które TV i radia z zasady nie posiadają (a znam takie).