Drozd napisał(a):

Premia dla urzędasa to świadczenie socjalne?
Dodatki do dzieci to świadczenie socjalne?
Nie ! Premie to złodziejstwo bo nie są wynikiem przekroczenia normy, większego zysku tylko pazerności urzędasów.
Nie, bo nie zależą od dochodów, a mają motywować do określonych zachowań. W tym przypadku posiadania dzieci.
Więc niech prawicowcy skończą pitolić o zabieraniu, bo państwo zabiera wystarczająco. Pojawił się natomiast pomysł jak to co zabrane pożyteczniej wydawać. Ale, że jest to pomysł Kaczyńskiego to z automatu staje się "kiełbasą wyborczą". I zaczyna sie śpiewka o zabieraniu, mimo że słowa na ten temat nie było, a jak już całkiem brak argumentów to o "milonach mieszkań". Stara zdarta płyta.
Oczywiście że jest realne. W UE każda partia będzie chciała być kojarzona z nowym filarem w polityce UE. Związanym z rozwiązaniem demograficznych problemów. To jest oczywista oczywistość.
|
Nie no, ku***, nie ma nic o zabieraniu. Super, przekonywujące. A co, sądzisz, że Kaczyński PRZED wyborami wyjdzie od ludu i powie "damy wam po 500 stówek na dziecko ale w zamian podniesiemy VAT, podniesiemy CIT, podniesiemy akcyze". Naprawde wierzysz w to?
Ponadto zamiast odpowiedzieć konketnie co PIS zrobił żeby spełnić obietnice "miliona mieszkań" to tradycyjnie starasz się umiejętnie ominać temat.
A stwierdzenie, że datki na dziecko to nie świadczenie socjalne to już wymiękam.
PS. Odnośnie zdartej płyty to ta premia Kopaczowej przewija się u Ciebie chyba w każdym poście. I dałeś się tak omamić pijarowcom w PISie że te pieprzone paredziesiąt tysięcy jest dla Ciebie największym problem teraźniejszej Polski. Dokładnie o tym im chodziło.