Jaroo1 napisał(a):

Może po prostu normalność, wolność? Bo na razie to sytuacja wygląda tak "oddawaj kasę w podatkach a pan ci ewentualnie trochę grosza rzuci w socjalu". Ten system jest patologiczny i chyba jest tylko po to aby zniewalać ludzi. Żeby ludzie cały czas byli pod kontrolą finansową rządu.
Może mniej biurokracji, korzystniejsze przepisy dla przedsiębiorców, niższe podatki, nie podnoszenie cen wszystkiego czego się da, bo paradoksalnie te podwyżki dają odwrotny skutek i jak coś jest droższe to rośnie czarna strefa = mniejsze wpływy do budżetu Państwa - co za debil podnosi akcyzę na alkohol, fajki, podnosi podatek VAT?
Zauważ, że oni chyba nigdy sobie od mordy nie odjęli, sobie tylko dodają a na ludziach żerują. Patologia goni patologię. Sobie niech zabiorą to będzie z korzyścią dla Polski i dla 36 mln ludzi.
Dla mnie to ten system jest specjalnie zrobiony tak żeby trzymać ludzi za mordy. I danie komuś 500 zł na dziecko to jest dalej trzymanie za mordy, jeszcze mocniejsze bo to kolejny wydatek polityków, na który musiałby się zrzucić każdy podatnik. Gdzie tu sens?
|
Nie! Ten system jest dla ludzi leniwych, ludzi naiwnych, którzy nie chcą się rozwijać.
Jeśli ktoś im daje coś za darmo, to w mentalności takich ludzi od razu wytwarza się brak motywacji. Tacy ludzie leniwieją jeszcze bardziej, są nastawieni na to, że ktoś da im coś za darmo i nic nie będą musieli robić. Dlatego pojawili są politycy socjalistyczni, ideowcy lewicowi, propagandowcy, którzy zobaczyli w tym interes. Oni z tego żyją. Robią to tak: wykorzystując naturalną ludzką skłonność do lenistwa(tak już mamy), oraz społecznie nabytą naiwność(wynikającą z systemu wartości danego narodu),obiecując im różne rzeczy. Potem wygląda to tak: naiwna gawiedź się jara:
http://www.youtube.com/watch?v=WVFVglXrD2Q od 7;06 nawet nie zapyta w jaki sposób chce to zrobić. Czy tak:
http://www.youtube.com/watch?v=_GiCK9g8J_k Potem dochodzi do etapu: niespełnione rządu obietnice, zły oszukany naiwny naród czuje się pokrzywdzony i pyta jak żyć:
http://www.youtube.com/watch?v=f9bux0oHj8E 
I tak to już od 1946 roku... narodowa psychopatia

Niech ktoś pokaże jeden jedyny kraj gdzie ustrój socjalistyczny wytworzył dobrobyt. Nie ma! To taka gospodarka nie ma racji bytu. Prowadzi do patologii. Wszystkie gospodarki które są bogate, swoją potęgę wytworzyły w oparciu o wolne potrzeby ludzkie.
Drozd napisał(a):

Jak nas stać na premie dla kopacz to na dopłaty do dzieci tym bardziej. I nie 500 analfabeto tylko 100, bo 400 czyli 100 euro Kaczyński planuje załatwić w unii. Oczywiście melepeta powie że się nie da, zanim spróbuje. Dlatego właśnie jest tak jak jest. I "prawicowcom" to pasuje. Nie da się, niemożliwe, nie stać nas i tym podobne pi...enie. Bo by trzeba było coś zrobić, a tak można spokojnie pierdzieć w stołek i przyznawać sobie premie, na które o dziwo nas stać. "prawicowcy" siedzą cicho jak zabierają, krzyk podnoszą jedynie wtedy jak ktoś planuje część zabranego oddać. Jaja pańskie 
To co ostatnio prezentuje RN wyjaśnia wszystko, dokładnie jak na Ukrainie, pierwsi do układów z komuchami.
|
Drozd- Wypłacanie premii... hmm a to nie jest socjal?

Chyba próbujesz sugerować, że "prawicowiec" jest zwolennikiem wyzysku...

Ok. sprostuje... nie jest. Wiesz dlaczego? Wyzysk jest dowodem tylko i wyłącznie na zbyt dużą różnicę w konkurencji pracowniczej. Pojawia się, gdy pozycja pracownika jest słaba(wysokie bezrobocie). Wyzysk sam znika, jeśli pozycja rynkowa pracowników jest wysoka(bezrobocie niskie), czyli mogą sobie pozwolić na zmianę pracy. To skutkuje tym, że to pracownicy wybierają firmy w których pracują a nie odwrotnie, więc wtedy pracodawca szanuje pracownika, bo wie że może go stracić. Wyzysku wtedy nie ma. I do tego, dąży prawica, do bogacenia się ludzi i do tego, żeby była silna konkurencja na każdej płaszczyźnie rynkowej a nie do siedzenia wypłacania premii jak sugerujesz... to domena twoich ugrupowań lewicowych, którzy uważają, że ukarzą mnie za moją ciężką pracę, i dadzą pierdzącym w stołek urzędnikom tj. Kopacz zasiłek w postaci premii z moich pieniędzy.
Kolejny argument odpadł.
Czyżbyś miał coś na swoją obronę?