mr_kwolf napisał(a):

Dobijacie mnie swoimi pomysłami. Ale wiadomo, przy budowie żłobków i przedszkoli będzie więcej lewej kasy do wyciągnięcia przy przetargach, a później powstanie dużo "przyjemnych" etatów w państwówce.
A może tak najprościej, celem zwiększenia przyrostu naturalnego zlikwidować VAT na artykuły dziecięce? Czy to aby nie byłoby najprostsze? Jak wszystko potanieje o 19% to na pewno rodzice odczują to w kieszeni.
|
No własnie, o to chodzi w pierwszym posunięciu, bo rząd Tuska zwiększył VAT (chyba 2 lata temu) na artykuły dziecięce, podczas gdy w bogatej Wielkiej Brytanii jest on kilkukrotnie mniejszy (tak przynajmniej wtedy porównywano). A tu notoryczni łapówkarze PO-wscy udają , ze nie wiedzą jak to mozna zrobić podczas gdy znakomicie wiedza jak przewalać państwowe pieniadze do swoich kieszeni.