Szpen napisał(a):

w Polsce jest 6 milionów dzieci. Dając na kazde po przysłowiowe pińcet wyjdzie 3 miliardy.
Zamiast rozdawać kasę na prawo i lewo, która w większości przypadków zostanie przejedzona a nie zainwestowana w dzieci, to lepiej rozwinąć program budowy żłobków i przedszkoli, gdzie pobyt byłby opłacany/dofinansowany przez państwo.
|
Dobijacie mnie swoimi pomysłami. Ale wiadomo, przy budowie żłobków i przedszkoli będzie więcej lewej kasy do wyciągnięcia przy przetargach, a później powstanie dużo "przyjemnych" etatów w państwówce.
A może tak najprościej, celem zwiększenia przyrostu naturalnego zlikwidować VAT na artykuły dziecięce? Czy to aby nie byłoby najprostsze? Jak wszystko potanieje o 19% to na pewno rodzice odczują to w kieszeni.