krótko dla tych co nie znają sytuacji:
w sezonie
1951 ligę wygrała Wisła ale to Ruch został Mistrzem Polski ponieważ ustalono.. że to właśnie
zdobywca Pucharu Polski będzie w tym sezonie Mistrzem Polski, w lidze natomiast Ruch był na miejscu..
6; w następnym sezonie(
1952) co ciekawe zasada ta już nie obowiązywała, zapewne dlatego, że Ruch ligę wygrał, sezon wcześniej (
1950) również zasada taka nie obowiązywała, a co ciekawe Ruch walkę o MP przegrał właśnie z Wisłą i to o
1 punkt; jak dla mnie ewidentna ustawka której wyprostowanie trzeba załatwić bo czyste to nie było na pewno, w efekcie Ruch 14 MP, Wisła 13 MP zamiast tych liczb w odwrotnym położeniu
linki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/I_liga_...e_nożnej_(1950)
http://pl.wikipedia.org/wiki/I_liga_...e_nożnej_(1951)
http://pl.wikipedia.org/wiki/I_liga_...e_nożnej_(1952)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_...nej_(1950/1951)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_...e_nożnej_(1952)
zapraszam do dyskusji i jeśli ktoś ma jakiś kontakt do klubu z którym można by było normalnie o tej sprawie pogadać byłbym wdzięczny