Janusz napisał(a):

|
Dynamika to nie piłkakrski parametr? A start do piłki, przyspieszenie?
|
Ładnie to tak manipulować wypowiedzią kolegi?
Chyba, że czytanie ze zrozumieniem się kłania?
Kolega napisał
czysto piłkarski parametr.
Kluczowe jest tu słowo
czysto. Inaczej
tylko nawiązujący do umiejętności grania w piłkę.
Wiadomo, że dynamika jak i siła fizyczna są bardzo ważnymi parametrami przy ocenie gry danego piłkarza.
Tyle, że dynamika albo siła nie są parametrem
czysto piłkarskim. To są parametry fizyczne i jeżeli kolega podkreśla w wypowiedzi, że
czysto piłkarsko X jest lepszy od Y to wiadomo, że chodzi o umiejętności nabyte w trakcie ćwiczeń z piłką, a nie o warunki fizyczne organizmu. Kolega dobrze tu próbował się bronić mówiac, że siła fizyczna, szybkość, dynamika nie są parametrami stricte piłkarskimi tylko ogólnymi, bo mają zastosowanie czymś więcej niż przy grze w piłkę.
Niestety inni nadal się czepiają, albo ze złośliwości, albo dlatego, że nie chcą Stilicia pomijając całe meritum i sens wypowiedzi poprzednika.
Zważywszy, że info jest na ten moment czystą spekulacją, nie będę się wykłócał czy gdyby Stilić do nas przyszedł to osiągnąłby sukces czy nie. Bo tego nie wie nikt, ani ja, ani Bóg Trybun (rofl), ani żadna inna osoba wypowiadająca się w tym temacie. Podejrzewam, że nie wiedzą tego nawet Bednarz ani Smuda.
Jedno można za to stwierdzić stanowczo - ściągnięcie Stilicia byłoby małym krokiem w kierunku normalności. Dałoby prosty sygnał w eter - że Wisła jeszcze się liczy, potrafi przyciągnąć piłkarza ze znanym nazwiskiem i jeszcze nie złożyła broni w walce o najwyższe cele. Bo ostatnio to ściągamy jedynie piłkarskich nonejmów. Nawet jeśli okazują się oni wzmocnieniami. Trochę to źle wygląda zarówno od strony marketingowej jak i wizerunkowej klubu. Szczerze to ostatnie ruchy na rynku transferowym ukazują Wisłę jako klub biedny, w kłopotach finansowych nie potrafiący utrzymać nawet własnych wychowanków, nie wspominając o sprowadzeniu jakiegoś poważnego piłkarza.
A mówimy o najbardziej utytułowanym klubie ostatnich 20 lat w naszej lidze. Szlag człowieka trafia na tą rzeczywistość, dlatego mam nadzieję, że to nie jest kaczka dziennikarska. Nawet jeśli Stilić by nic u nas nie pokazał.