Pawel Przemysl napisał(a):

A co do testowania byle kogo ? To taka rzeczywistosc na stan dzisiejszy , wiadomo biora kogo chca i mysla ze trafia talent , diament lub dobrego zawodnika jak np Wilde-Donald Guerrier .
Moje pytanie jest takie ? Czy w kraju ciezko jest poszukac mlodych dobrych obiecujacych pilkarzy ? W wieku od 15 do 17 lat na przyklad ?
|
Różnica między Donaldem, a młodymi obiecującymi piłkarzami zawarta jest w genach i okresie dzieciństwa/dojrzewania. Haitańczyk będzie sprawniejszy, szybszy, silniejszy, skoczniejszy od zdecydowanej większości Polaków. Już na starcie ma tę przewagę w fizyczności. Do tego dochodzi mentalność, a dopiero na końcu umiejętności czysto piłkarskie.
Jeżeli nie Guerrier, to przykład Chavez. Brak jakichkolwiek umiejętności technicznych, ale fizycznością nadrabia wszelkie braki i gdyby nie wyloty na kadrę, to biłby się o miano najlepszego obrońcy w lidze z Głowackim.