Wyświetl pojedynczy post
dynek.pl
Senior Member
 
 
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 20.01.2014, 10:23
rw88 napisał(a):Wyświetl post
Nie miałbym nic przeciwko temu żeby piłka ręczna była traktowana w naszym kraju jako absolutny sport numer jeden, strategiczna dyscyplina drużynowa. Sport bardzo widowiskowy, emocjonujący, kontaktowy, agresywny, zarówno wymagający fizycznie, jak i dużej dozy techniki (rzutu, ruchu) oraz wiedzy taktycznej - indywidualnej i drużynowej. W dodatku jest to sport, w którym na naszym kontynencie jest spora rywalizacja - Niemcy, Dania, Francja, Szwecja, Hiszpania, Chorwacja, Islandia, Węgry, Serbia, Norwegia, Słowenia, Czarnogóra, Macedonia, Polska...w tych krajach piłka ręczna jest absolutnie w TOP3 sportów drużynowych, w większości na pierwszym i drugim miejscu.

Powinniśmy stawiać mocno na hokej, piłkę ręczną i koszykówkę, niestety topi się miliony w piłce nożnej, w której tych milionów u nas i tak zawsze będzie za mało, oraz w siatkówce, która wzbudza nikłe zainteresowanie w skali nawet europejskiej - Włochy, Rosja, Polska, Bułgaria...i to by było na tyle europejskich krajów, w których siatkarze budzą duże zainteresowanie, więc co to za rywalizacja A i tak w takiej rzeczywistości nie możemy się przebić choćby na regularny numer trzy w hierarchii...

Tak czy siak w takich sportach jak hokej, a w szczególności piłka ręczna, siatkówka i koszykówka w żaden sposób nie jesteśmy ograniczeni infrastrukturą (bo hala jest przy co drugiej szkole), nie jesteśmy ograniczeni pogodą i warunkami zimowymi, które są bez znaczenia w treningu hokeistów, czy koszykarzy...no i konkurencja nie jest tak olbrzymia jak w piłce nożnej, a jednocześnie są to sporty znaczące w skali świata, lub kontynentu europejskiego, z pewnością nie niszowe (poza siatkówką).
Generalnie się zgadzam. Pilka nozna jest u nas przereklamowana. Trzeba postawić na inne dyscypliny - przede wszystkim halowe. Przykład skoków narciarskich pokazuje, ze można u nas zrealizować jakiś sensowny plan szkolenia, który przynosi efekty. Fajnie jakbyśmy w piłce ręcznej długo byli na topie aczkolwiek chyba już zostało to zmarnowane bo od pierwszego sukcesu minęło 7 lat. Za 2 lata najważniejsza dla nas impreza i chyba będziemy grac dosyć zaawansowanymi 30-latkami wtedy.
Aha, i nie dyskredytowałbym tak tej siatkówki. Nie wymieniłeś Brazylii, a przecież to ogromny kraj, a jest to tam sport numer dwa. Sa kraje takie jak Belgia, Turcja czy Grecja, które nie maja mocnych reprezentacji ale na meczach druzyn klubowych są pełne hale. Popularność siatkówki polega głownie na tym, ze jest to sport masowy - chyba jedyna dyscyplina gdzie mogą rekreacyjnie grac faceci z kobietami. Wiesz, ze na przykład w Austrii w parkach są porobione świetne boiska do siatkówki plażowej ? A czy ktoś słyszał o reprezentacji Austrii w siatce ? Albo w tej kojarzącej sie ze sportami zimowymi Finlandii tez sa boiska na plazy w Helsinkach i nawet maja reprezentacje co cos tam gra.
Puchar jest na5z!
Odpowiedz cytując