Wyświetl pojedynczy post
JEDREK76
konserwa
 
 
Od: 06.2004
Skąd: STRUSIA NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25373
Stary 19.01.2014, 22:32
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Wycofywałem się z pewnego stwierdzenia ,natomiast nie wycofuje się z tego że gdyby Piotrowicz był w SLD czy PO to byście jeździli po nim jak po burej suce.
Psychiatryk jest zarezerwowany dla Macierewicza.
No to zlustruj Rydzyka albo Kaczyńskiego.
Chłopcze masz ogromny problem ze zrozumieniem prostego tekstu. Specjalnie w polemice z tobą próbuję prostymi środkami przekazu wyłożyć ci najprostsze kwestie, jak w przypadku Piotrowicza, a mimo wszystko niczego nie pojmujesz klepiąc swoją mantrę w tę klawiaturę i powielając wciąż te same bzdury. W sumie sytuacja niczym jak mawiał klasyk "ja do ciebie święte słowa, a ty do mnie moja krowa"
Trochę tracę już do ciebie cierpliwość, więc aby wyłożyć ci to łopatologicznie (co jak widzę jest niezbędne) poniżej zamieszczam w całości naszą polemikę na temat posła PiSu Piotrowicza:

AS82 napisał(a):Wyświetl post
Cieszewski prawdopodobni wspolpracował z SB, poseł PIS Piotrowicz był prokuratorem w PRL i zamykał niewinnych opozycjonistów. Gdzie ta Pisowska moralność ? Kaczyński gdzie stało i gdzie stoi ZOMO?
JEDREK76 napisał(a):Wyświetl post
Napisz mi zatem kogo wsadził do więzienia [...]
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Wczoraj był program Sekielskiego o nim , nie ogladalem niestety od poczatku , ale wypowiadał się opozycjonista ,którego Piotrowicz zamknął zdajsie na 3 miesiace za rozpowszechnianie ulotek .
JEDREK76 napisał(a):Wyświetl post
W podobny sposób próbowałeś już AS-ie obrzucać błotem śp. Wassermana.
A wystarczy odrobina trudu aby sprawdzić.
Antoni Pikul został zatrzymany 24 VIII 1982 r. Nie Piotrowicz Go zamknął, a prokurator Bryk, który dwa dni później przedstawił Mu zarzuty, co widać w poniższym linku:
http://www.13grudnia81.pl/sip/index....33&sprawa=5218

Piotrowicz występuje w sprawie dopiero miesiąc później jako współtwórca aktu oskarżenia. Jeśli spojrzymy dalej to przygotowany przezeń akt oskarżenia rzeczywiście musiał być nieudolny, skoro nawet ówczesny sąd uniewinnił Pikula. Można także sprawdzić, że rzeczywiście ta sprawa była jedyną sprawą polityczną jaką prowadził prokurator Piotrowicz
http://www.13grudnia81.pl/sip/index....2&n=P&idP=2547

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Piotrowicz jest zwykłym oportunistą, bowiem wszystko byłoby ok gdyby sam o tym powiedział i potrafił się do tego przyznać, a nie ściemniał co go kompromituje jako polityka.


JEDREK76 napisał(a):Wyświetl post
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Pewnie że bohater, potrafił się postawić komuszej bandzie już wtedy, a nie jak niektórzy włazić jej w tyłek do dzisiaj. Tak oskarżał, żeby sąd mógł/musiał uniewinnić. Łapiesz. Podaj inny przykład kiedy oskarżał w procesie politycznym.

A niby dlaczego? Słyszałeś historię Szawła? PiS tych którzy uznają swój błąd, posypią głowę i będą chcieli odkupić winy musi wspierać. Tak zachowuje się katolik. Nie stoi to w żadnym stopniu w sprzeczności z chęcią piętnowania tych którzy w tamtych czasach wspierali reżim i do dziś się tym szczycą, nawet nie myśląc o wyrażeniu skruchy.
Delikatnie mówiąc zbytnio się zapędzasz. Bohaterowie wówczas inaczej reagowali. Nie zamierzam go osądzać. ale nic nie zmieni faktu, że co najmniej kilka razy skłamał w swojej sprawie.


AS82 napisał(a):Wyświetl post
Nikogo nie obrzucam błotem ,tylko jak to się ma do partii ,która od 20 lat mówi o lustracji. Jej brak to podobno rak który toczy Polskę wg PISu , a sami mają w szeregach PZPRowców, sedziów z PRL np. Kryże czy prokuratora z PRL Piotrowicza, który nie wiem czy był nieudolny ,ale jak sporządzał akty oskarżenia wobec opozycjonistów ,to wiadomo po której stał stronie. Czyli co do PISu słowa i deklaracje jedno ,a praktyka drugie..
Oczywiście, że obrzucasz błotem. Zarzuciłeś gościowi, że wtrącał opozycjonistów do więzienia co okazuje się być wielkim łgarstwem. Może nie masz świadomości ale to jest pomówienie.

AS82 napisał(a):Wyświetl post

A nie prościej było nie stawiać zarzutów ,niż stawiać rzekomo takie zarzuty ,żeby Sąd uniewinnił? Biedak się musiał gimnastykować ,gdyż tak naprawdę wg ciebie to on bronił tych opozycjonistów ,stawiając celowo nie trzymające się kupy zarzuty. Takie bajki to niech sobie opowiadają na spotkaniach PISu, prawda jest taka ,że koleś się przez ileś lat świetnie czuł jako prokurator w PRL i świetnie się czuł jako prokurator w III RP ,modelowy przykład z czym PIS rzekomo chce walczyć za pomocą lustracji ,tymczasem sam w swoim gronie ma takich członków.
Nie prościej. Prokuratorów stawiających zarzuty było kilku oprócz Bryka i Piotrowskiego, jak widać na poniższej strony nad aktem oskarżenia pracował także prok. Pęcak, w późniejszym okresie także dwaj inni
http://www.13grudnia81.pl/sip/index....33&sprawa=5218
więc w przypadku gdyby Piotrowicz wycofał się z postawienia zarzutów, mogli go zastąpić pozostali.
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem gdzie wyczytałeś w mojej wypowiedzi że "wtracał opozycjonistów do wiezienia" napisałem tylko tyle:
"Wczoraj był program Sekielskiego o nim , nie ogladalem niestety od poczatku , ale wypowiadał się opozycjonista ,którego Piotrowicz zamknął zdajsie na 3 miesiace za rozpowszechnianie ulotek"

To mógł się wycofać ,wtedy by się okazał bohaterem ,a nie teraz jakieś odwracanie kota ogonem i bajdurzenie ,ze stawiał tak zarzuty żeby nikogo nie zamkli. Zresztą nie chodzi mi o postawe tego człowieka ,bo generalnie nie mi to oceniać ,tylko mówie o tym w kontekscie tego że PIS ma na sztandarach lustrację ,a jak jest naprawdę to widać po takich przypadkach
JEDREK76 napisał(a):Wyświetl post
Ty to napisałeś, czy też może ktoś się podszył pod twojego nicka robaczku
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Cieszewski prawdopodobni wspolpracował z SB, poseł PIS Piotrowicz był prokuratorem w PRL i zamykał niewinnych opozycjonistów. Gdzie ta Pisowska moralność ? Kaczyński gdzie stało i gdzie stoi ZOMO?
Wyjątkowa żmija z ciebie jest ASie. Przyznam szczerze, że brzydzę się takimi płazami.
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Rzeczywiście mój błąd, ale po tych słowach już może nie kontynuujmy tego wątku
Po tej całej polemice, a właściwie prostowaniu przeze mnie bzdur i pomówień przez ciebie wypisywanych i na koniec prośbie przez ciebie wyrażonej, o zakończenie tematu ponownie piszesz

AS82 napisał(a):Wyświetl post
Cofnij sobie ten temat i poczytaj o senatorze PISu Stanisławie Piotrowiczu , który należał do PZPR , został odznaczony w 1983 Brązowym Krzyzem Zasługi i jako prokurator chciał zamknąć opozycjonistę . Poczytaj sobie potem opinie Drozda ,który skonstatował to że Piotrowicz był bohaterem ,który ratował ludzi Ciekawe jakby Piotrowicz był z PO albo SLD, w oczach twoich czy Jedrka i Drozda byłby to pewnie komuch i świnia.
co wskazuje, że z całej naszej rozmowy nie tylko niczego nie zrozumiałeś ale wciąż masz tupet powielać swoje pomówienia formułując je także w moją stronę. Otóż nie dziecinko w całym moim tekście nie bronię Piotrowicza, o którym wręcz piszę, że był oportunistą i kłamcą, a jedynie prostuję twoje pomówienia. Bowiem ten oportunista i kłamca nie wtrącił do więzienia żadnego opozycjonisty, a nawet "nie chciał zamknąć opozycjonisty", jak wynika z nieudolnie sporządzonego aktu oskarżenia (co potwierdza fakt, iż sąd Antoniego Pnikula uniewinnił) i szybkiej zmianie prokuratora prowadzącego tę sprawę przeprowadzonej przez zwierzchników.

Mało tego. Próbujesz tutaj dezawuować nielubianą (cały czas próbuję używać delikatnych określeń, mając na uwadze, że najprawdopodobniej jesteś bądź nieletni, bądź opóźniony emocjonalnie) przez ciebie opcję polityczną przez porównywanie ludzi którzy walczyli z komuną jak Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz z Armandem Ryfińskim - człowiekiem, który w tym czasie produkował i sprzedawał nazistowskie gadżety, a następnie wysuwał względem swojego ojca groźby karalne posuwając się wręcz do praktycznej ich realizacji (jak wynika z relacji poszkodowanego ojca). Gdzie tutaj jakaś logika

Domagasz się "lustracji" Kaczyńskiego, Macierewicza czy Rydzyka. Nie bądź tak wygodny, przejdź się do biblioteki, sięgnij na półkę, przeczytaj kilka publikacji. "Lustratorów" z twojej strony szukających czegokolwiek na Ich temat była cała masa. Zapewniam cię (obawiając się o twoje możliwości percepcji i przyswajania wiadomości), że podobnych do Ryfińskiego kwiatków nie znajdziesz.
Ostatnio edytowane przez JEDREK76 : 19.01.2014 o godz. 22:35.