Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 17.01.2014, 22:43
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Szmal jest przekotem ale niestety z taką formą reszty piłkarzy to ciężko oczekiwać dalszych sukcesów. Właściwie wystarczy, że Szmalowi jakiś mecz nie wyjdzie na 101% tylko będzie bronił super (zamiast bardzo bardzo super) i już jesteśmy w dupie.
Tu się nie zgodzę. Szmal ma świetną skuteczność również dzięki kolegom, którzy rewelacyjnie pracują w defensywie. W zasadzie defensywa we wszystkich trzech meczach wyglądała wzorowo, bo nawet z Francuzami straciliśmy 28 goli, ale Szmal wtedy bronił ze słabą skutecznością. Poza tym 20 straconych goli z silnymi Serbami (świetni rozgrywający) i 22 stracone gole z Rosją, a w zasadzie 21, bo ten 22 ładnie przepuszczony na nasze prywatne potrzeby

No i nie jest powiedziane, że jak Szmal zagra trochę słabiej, to dla odmiany w ofensywie nie zagramy nieco skuteczniej - przecież już z Francją było podobnie i niewiele brakło tam choćby do punktu, a Francja to ekipa która niemiłosiernie łoi nas regularnie, tamten mecz trzeba rozpatrywać naprawdę pozytywnie. Fakty są takie, że wychodzimy z 2 punktami z niekwestionowanej grupy śmierci, z drugiego miejsca, z minimalna porażką z pierwszymi Francuzami. Świetny wynik, już teraz trzeba to stwierdzić!

WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
Chrapkowski - ma chłopak potencjał podobnie jak Łucak to przyszłościowi zawodnicy, którzy dzięki tej imprezie nabiorą doświadczenia i mogą być wiodącymi postaciami na ME w 2016 roku. Jeżeli ich kariery odpowiednio się potoczą
I to jest według mnie największa zaleta pracy Bieglera - naprawdę udanie uzupełnił starą gwardię ludźmi znikąd, jeśli mówimy o wielkim świecie piłki ręcznej. I są to ludzie w dużej mierze młodsi od poprzedników, a jednocześnie bardzo wartościowi. Chrapkowski może nie oszałamia skutecznością, ale rzuca po kilka bramek i świetnie gra w defensywie, idealnie uzupełnia naszego najlepszego zawodnika (pod względem umiejętności), czyli Michała Jureckiego. Łucak prezentuje się wybornie, mimo braku treningów solidnie prezentuje się Syprzak. Jest jeszcze Wyszomirski, który uczy się rzemiosła od najlepszego fachowca w swojej dziedzinie.

A wyszukanie młodszych zawodników (nie tyle młodych, co młodszych, bo młodych talentów za wielu nie mamy) i wprowadzenie ich na salony europejskiej piłki ręcznej nie jest w naszym przypadku takie oczywiste. Ważne, że wchodzą do tej ekipy i faktycznie potrafią zrobić różnicę, a nie tylko statystują. Daje do nadzieję, że po tej świetnej generacji dalej będziemy mieć co najmniej solidną ekipę.

W kadrze nie ma jeszcze przecież na prawym skrzydle szalenie utalentowanego, 21-letniego Michała Daszka, oraz ciągle młodego Orzechowskiego, a już ogranego. Na środku rozegrania jest rozwijający się w Bundeslidze, wypożyczony tam z Kielc Paweł Niewrzawa, który kilka tygodni temu zagrał świetny mecz przeciwko THW Kiel, ma również za sobą dobre młodzieżowe ME. Za Lijewskiego szykowany jest spory talent Paczkowski, który jednak ma póki co pecha do kontuzji - jeśli nie kontuzja to pewnie byłby na tym turnieju zamiast Szyby.

Są też w dalszym ciągu perspektywiczni, ogrywani przez Bieglera w kadrze Pilitowski, Łangowski, Łyżwa, Kostrzewa. A i stara gwardia jeszcze trochę pogra, mamy kilku 29-30 letnich zawodników na najwyższym poziomie jak Lijewski, Jurecki, Rosiński, Jaszka...Zakładając, że najstarsi odejdą, będzie to wyglądać mniej więcej w ten sposób:

Wyszomirski, Malcher
Daszek, Orzechowski, Łucak
Lijewski, Paczkowski, Szyba
Jaszka, Niewrzawa, Rosiński, Pilitowski
Jurecki, Chrapkowski, Podsiadło
Jachlewski, Krajewski, Kostrzewa
Syprzak, Krzysztofik

Przez cztery, pięć lat spokojnie jeszcze pociągniemy na dobrym poziomie, potem się okaże, może znowu przyjdzie jakieś dobre pokolenie i uzupełni tych bardziej doświadczonych.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 17.01.2014 o godz. 22:47.
Odpowiedz cytując