|
Senior Member
Offline
|
|
morganfield napisał(a): 
Przepisy od początku tego roku właśnie się zmieniły i już po piętnastym roku życia zawodnik może podpisać kontrakt zawodowy, który obowiązuje również po osiemnastych urodzinach. Ten podpis na umowie to oczywiście prawomocnych opiekunów. Przykładowo rodzice zawodnika w wieku szesnastu lat podpisują taki kontrakt na cztery lata i cztery lata on obowiązuje, a osiemnastka nie jest jakąś datą znaczącą dla stron.
Jest też zapis o jakiejś minimalnej kwocie jaka ma być zapisana w umowie.
Więc nie będzie ryzyka, że po pierwszym występie w ekstraklasie przy zawodniku zaczną się kręcić menadżerowie. Te hieny będą się kręcić już wcześniej.
Aha. I te uwagi co do szkolenia młodzieży nie dotyczą już Cupiała bo właśnie SA oddała młodzież do TS.
|
Dzięki za odpowiedź 
|
|