Uran235 napisał(a):

|
Okej, rozumiem o co chodzi. Ja oczywiście też docelowo chciałbym model zachodni. Ale ja wiem jak to u nas wygląda. Na zachodzie buduje się stadiony na tyle miejsc, na ile jest popyt, a jak popyt rośnie za szybko to się reguluje ceną. U nas przychodzi na mecze 10 tysięcy to buduje się stadiony na 40 tysięcy i podwyższa cenę biletów. Na zachodzie buduje się system wysuwania murawy, spod stadionu, żeby poza dniem meczowym dostawała więcej światła. U nas buduje się stadion na którym trzeba chyba mech zasadzić, bo wszystko inne zdechnie. Na zachodzie instalacja do podgrzewania murawy zaczyna pracować w listopadzie, przestaje gdzieś w marcu - kwietniu. U nas jak odpalą instalację dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej, to są dumni i wysyłają do prasy maile "a nam już trawa rośnie". Żyjemy w kraju kombinatorów i drobnych cwaniaczków, którzy nie mają pojęcia o prawdziwym biznesie. Jeżeli w ten sam sposób mają wdrażać programy pracy z zawodnikami, to ja już wolę chyba ich nie wdrażać - mówimy o ludzkim zdrowiu.
|
No wiec właśnie o tym piszę, żeby nie próbować być sprytniejszym, ponieważ zasadniczym problemem jest - i wiem że za to oberwę -
że Polacy to wyjątkowi debile, którym się wydaje że są niesamowicie przebiegli. Sprytniejsi od Niemców, Holendrów czy Brytyjczyków, ale jakoś dziwnym trafem u nas nic nie działa jak powinno i to tam trzeba spierdalać żeby jakoś godnie przeżyć.
Ale lepiej nie zaczynajmy tego tematu.